ورود وزیر کشور به لرستان/وحیدی: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح های عمرانی لرستان اختصاص یافت+فیلم

0

وزیر کشور گفت: برای اجرای طرح های عمرانی در لرستان ۶ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش امید لرستان، وحیدی وزیر کشور لحظاتی پیش برای بررسی و بازدید میدانی از طرح‌ها و مصوبات سفر ۱۹ آذرماه امسال رئیس جمهور و هیات دولت به لرستان وارد فرودگاه خرم آباد شد.

بازدید از مینی پالایشگاه پلدختر و جاده قدیم در دست ساخت این شهرستان، بازدید هوایی از سد گاشمار و سیمره در صورت مساعد بودن شرایط جوی، بازدید از ساختمان جدید استانداری لرستان و شرکت در جلسات شورای توسعه و برنامه ریزی و تامین استان از برنامه‌های سفر یک روزه وحیدی وزیر کشور به لرستان است.

وزیر کشور در فرودگاه خرم آباد گفت: برای اجرای طرح‌های عمرانی در لرستتان ۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تا کنون هزار میلیارد تومان آن به استان تخصیص یافته است و پیگیر تخصیص بقیه این اعتبار هستیم.

وحیدی افزود: امروز از صنایع راکد و نیمه فعال استان بازدید می‌کنیم و در شورای توسعه و برنامه ریزی استان برای حل مشکلات این واحد‌های صنعتی و تولیدی تصمیم گیری خواهد شد.

وزیر کشور در بازدید از جاده در دست ساخت خرم آباد به پلدختر برای ادامه ساخت این محور ۳۳۰ میلیارد تومان اختصاص داد

جاده قدیم خرم آباد – پلدختر که در سیل فروردین ۱۳۹۸ تخریب شده بود با جانمایی جدید و به طول ۱۰۴ کیلومتر در حال ساخت است.

برای تکمیل این محور ۱۰۴ کیلومتری هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جاده خرم آباد – پلدختر تا کنون ۲۰ درصد پیشرفت کار دارد و برای اجرای آن ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است

وزیر کشور در بازدید از گلزار شهدای معمولان برای ساخت دیواره ساحلی گلزار شهدای معمولان دستور صادر کرد.

احمد وحیدی همچنین در بازدید از پل روستای برگلان سوخته بخش معمولان با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان خواستار تسریع در تکمیل پل ارتباطی این روستا شد.
پل روستای برگلان سوخته بخش معمولان که هم اکنون ۲۵ درصد پیشرفت کار دارد بر اثر سبل فروردین ۱۳۹۸ تخریب شده بود.
وزیر کشور همچنین خواستار همکاری بخش خصوصی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در منطقه زیودار شهرستان پلدختر به عنوان قطب تولید انجیر سیاه در کشور شد.

وزیر کشور از تونل گُل گُل محور ارتباطی خرم آباد – پلدختر بازدید کرد

 

وحیدی در بازدید از دیواره ساحلی شهر پلدختر گفت: برای تسریع در اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته در سفر رئیس جمهور برای ادامه ساخت دیواره ساحلی پلدختر پیگیری می‌کنم
در سفر رئیس جمهور به لرستان ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر مصوب شده که تا کنون این اعتبار اختصاص پیدا نکرده است.
تا کنون ۲ هزار و ۵۸۰ متر از دیواره ساحلی پلدختر با ۳۳۰ میلیارد تومان تکمیل شده و برای تکمیل هزار و ۸۰۰ متر باقی مانده ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند