رسانه‌ای برای مردم لرستان

ورود سامانه بارشی نسبتاً سرد به لرستان از اواسط روز پنج شنبه

0

به گزارش امید لرستان، اداره کل هواشناسی لرستان با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به فعالیت سامانه بارشی نسبتاً سرد در همه نقاط این استان از اواسط روز پنج شنبه اعلام کرد: ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید، کاهش دما، احتمال تگرگ، در ارتفاعات و گردنه‌ها و در مناطق شمالی و شرقی رگبار برف در این سامانه بارشی پیش بینی می‌شود.

زمان پایان فعالیت این سامانه بارشی جمعه شب است و در اثر آن اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها، ایجاد رواناب‌های سطحی، آب گرفتگی معابر عمومی، مه آلودگی هوا و کاهش دید افقی، احتمال آسیب به گلخانه‌ها و احتمال شکستن درختان و… پیش بینی می‌شود.

احتیاط در تردد و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، آمادگی راهداری برای برف روبی، کنترل و بازگشایی آبراه‌ها، مدیریت مصرف حامل‌های انرژی و سایر اقدامات پیشگیرانه باید مورد توجه قرار بگیرد.

با توجه به اینکه امکان رخداد ناپایداری‌های این سامانه بارشی به صورت نقطه‌ای از شدت و مقدار بیشتری برخوردار باشند و به آستانه هشدار نارنجی نزدیک شود، لذا به ارگان‌ها و نهادهای مربوطه توصیه می‌شود برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند