واکنش نخست وزیر انگلیس به آزادی نازنین زاغری

0

نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به آزادی دو محکوم امنیتی در صفحه توئیتر خود نوشت بسیار خرسند است که حبس نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری امروز به پایان رسیده است و حالا به انگلیس بازخواهند گشت.

 

واکنش نخست وزیر انگلیس به آزادی دو محکوم امنیتی

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به آزادی دو محکوم امنیتی در صفحه توئیتر خود نوشت: بسیار خرسندم که تایید کنم حبس نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری امروز به پایان رسیده است و حالا به انگلیس بازخواهند گشت.

وی افزود: انگلیس شدیدا برای آزادی آن‌ها تلاش کرد و از اینکه می‌توانند به خانواده و عزیزانشان بپیوندند، خوشحالم.

زاغری با موافقت ایران، ساعتی پیش تحویل دولت انگلیس شد.

نازنین زاغری سال ۱۳۹۵ از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شده بود و دستگاه قضائی در یک روند دادرسی حکم به ۱۰ سال زندان زاغری داده بود. رأفت اسلامی در حالی نصیب نازنین زاغری شده است که وی بسیاری از دوران محکومیت خود را گذرانده است.

نازنین زاغری از اعضای MI۶ یا بخش خارجی سازمان جاسوسی انگلیس است که نقش تربیت نیروی ایرانی در داخل و خارج از ایران برای این سازمان را به‌عهده داشته است.

خداییان سخنگوی قوه قضائیه درخصوص آزادی نازنین زاغری گفت: خانم زاغری به اتهام جاسوسی برای سرویس امنیتی انگلیس به ۴ سال حبس محکوم شده بود که مدت حبسش تمام شده بود. ممنوع‌الخروجی او نیز لغو شد و از زندان خارج شد. زاغری پرونده دیگری دارد که محکوم به حبس شده بود اما این پرونده اجرا نشده بود.

وی همچنین درباره انوشه آشوری گفت: او نیز به اتهام جاسوسی از طریق همکاری با سرویس‌های بیگانه به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود که حدود ۴ سال و ۷ ماه از محکومیت خود را گذارنده بود. آشوری تقاضای آزادی مشروط کرده بود و با توجه به بازپرداخت پول‌هایی که از سرویس‌های جاسوسی گرفته بود، دادگاه با آزادی مشروط او موافقت کرد.

منبع: تسنیم

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند