نماینده ولی فقیه در لرستان:

تغییر نگاه مرکزنشینان به استان ضروری است

0

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: باتوجه به محرومیت و آمار بیکاری، تغییر نگاه مرکزنشینان به این استان ضروری است.

حجت‌ الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز چهارشنبه در دیدار با سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اظهار کرد: ۳۵ هزار میلیارد تومان صنایع راکد و نیمه راکد در لرستان وجود دارد که استان را در وضعیت خاص قرار داده بنابراین این استان محکوم به موفقیت و خروج از توسعه نامتوازن است که همه باید با تلاش مضاعف در این راستا تلاش کنند.

وی با بیان اینکه ۲۸ درصد سنگ‌های تزیینی کشور و سه درصد سنگ‌های تزیینی دنیا در لرستان قرار دارد ادامه داد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فراوان می‌توان زمینه ایجاد اشتغال پایدار را در استان فراهم کرد، چراکه براساس افزایش نرخ اشتغال می‌توان به ازدواج و فرزندآوری جوانان کمک کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: اولویت بندی اشتعال‌زایی لرستان در حوزه صنعت سنگ و صنایع تبدیلی ضروری است همچنین انجیر پلدختر، انار سیاب و محصولات باغی این استان برند ملی هستند که می‌توان با ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی به رونق اشتغال کمک کرد.

وی ادامه داد: لرستان در ایجاد امنیت کشور اثرگذار است و هر کجا آشوب یا فعالیت ضد انقلاب بوده مردم این دیار برای دفاع از نظام پیش قدم هستند بنابراین باید به صورت ویژه دیده شود و نگاه مرکزنشینان نسبت به استان تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت و انقلابی‌گری کمیته امداد همواره رو به رشد بوده است افزود: در مجموعه های زیر نظر مقام معظم رهبری شاهد خدمت به مردم هستیم، اما کمیته امداد جامعه هدف تعریف شده دارد و در کمک به امور فرهنگی، معیشتی، تحصیلات و اشتغال محرومان، جلوه‌گری می‌کند.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند