نقش مهم فرهیختگان جامعه در بصیرت افزایی برای انتخاب اصلح/ رسیدگی به مشکلات دهک های ضعیف، اولویت نخست دولت سیزدهم

0

محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار امید لرستان، در خصوص اهمیت انتخاب اصلح و چگونگی تحقق این مهم، اظهار کرد: ویژگی‌های خود کاندیدا می‌تواند نخستین راه برای مشخص شدن اصلح‌بودن است.

 

وی خاطرنشان کرد: ویژگی‌های اخلاقی، فرهنگی و توانمندی‌های شخصی و صفات درونی می‌توانند مولفه‌های تعیین‌کننده‌ای برای اصلح بودن یک فرد باشند.

 

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاندیدا اصلح برای انتخابات ریاست‌جمهوری باید فردی مسلط به نفس خود باشد، افزود: چنین فردی منافع عمومی را بر منافع شخصی ارج‌ دانسته و درصدد رفع مشکلات ملت برخواهد آمد.

 

مبلغی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در راس امور اجرایی کشور قرار داشته و باید فردی قوی از نظر مدیریتی، آگاهی و تجربیات باشد، افزود: چنین فردی همه مدیران را مدیریت خواهد کرد و در  صورت ضعیف بودن چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

 

وی بر پاکدست بودن کاندیدای ریاست‌جمهوری تاکید و تصریح کرد: داشته‌های درونی باید شخص داشته باشد که از تقوا و دین‌داری وی برخیزد، در غیر این‌صورت برای جامعه اسلامی بسیار خطرناک است.

 

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت آینده علاوه بر اینکه باید قانون را به خوبی اجرا نماید، باید از افرادی استفاده کنند که لایق خدمت به ملت باشند.

 

مبلغی با تاکید بر اینکه با انتخاب اصلح وضعیت فعلی قطعا خوب خواهد شد، گفت: فرد اصلح انتخاب شود و افراد صالحی نیز برای دیگر مسوولیت‌ها انتخاب شود بدون تردید شاهد کاهش مشکلات فعلی در سطح جامعه خواهیم شد.

 

وی، نقش قشر فرهنگیان، دانشگاهیان و جامعه فرهیختگان را جهت آگاهی‌بخشی به عموم مردم برای انتخاب اصلح بسیار تعیین‌کننده دانست و افزود: این بخش از جامعه می‌توانند ضمن آگاهی‌بخشی، در تعیین انتخاب اصلح نقش مهمی داشته باشند.

 

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست‌های دولت آینده باید در جهت رفع محرومیت باشد، افزود: در دولت سیزدهم دهک‌های پایین از توجه بیشتری برخوردار شوند، چرا که طی سال‌های اخیر به این ظرفیت ویژه کم‌توجهی شده است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند