نفس خیس باران لرستان را تازه کرد

0

دومین فصل زیبای پاییز برای لرستان خوش یمن بود و نفس خیس باران جای جای استان را تازه کرده، بر اساس اعلام هواشناسی فعالیت این سامانه بارشی تا پنج‌شنبه در آسمان استان ادامه دارد.

روزهای ابتدایی آبان ماه امسال با بارندگی‌های خوبی در استان لرستان همراه بود تا بخشی از چالش‌های به وجود آمده توسط خشکسالی در زیستگاه‌های طبیعی استان زمینه رفع شدن پیدا کند.

نفس خیس باران لرستان را تازه کرد/ ادامه بارش‌ها تا پنج‌شنبه

هر چند این بارندگی‌ها در نوع خود می‌تواند نوید بخش سال پربارانی برای لرستان باشد ولی باید منتظر ماند و دید که آیا این باران‌ها در دیگر ماه‌های سال نیز تکرار خواهد شد یا خیر!؟

بارش باران پاییزی از دقایق اولیه بامداد امروز سه شنبه دهم آبان ماه در لرستان آغاز و طراوت و شادابی را به برخی شهرها بخشیده است.

نفس خیس باران لرستان را تازه کرد/ ادامه بارش‌ها تا پنج‌شنبه

هم اکنون در برخی شهرها از جمله خرم آباد، الیگودرز و پلدختر شاهد بارش رحمت الهی هستیم.

هواشناسی لرستان، با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان لرستان، ضمن صدور هشدار سطح نارنجی تا روز پنجشنبه اعلام کرده که احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، اختلال در تردد جاده‌ای، خسارت به سازه‌های موقت، تأخیر و لغو پروازها و آسیب به صنایع کشاورزی وجود دارد.

نفس خیس باران لرستان را تازه کرد/ ادامه بارش‌ها تا پنج‌شنبه

در این مدت پرهیز از تردد و اسکان در حاشیه مسیل‌ها، فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در سفرهای برون شهری، بررسی استحکام سازه‌های موقت و تسریع در کاشت محصولات پاییزه توصیه شده است.

به هر روی امید می‌رود که از یک سو با استمرار بارش‌ها در استان بخشی از منابع از دست رفته استان جبران شود و از طرف دیگر شاهد بارش باران رحمت الهی در دیگر ماه‌های آینده سال نیز باشیم.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری مهر
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند