نظام نیاز به انقلاب درونی دارد؛قربانی کردن مردم، محصول دیدگاه لیبرالی بعضی دولت ها

0

سید نواب موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار امید لرستان، اظهار کرد: در جامعه‌ای که به عدالت اجتماعی رفتار نشود، بر سرمایه سرمایه‌داران جامعه افزوده می‌شود و فقرا نیز نیازمندتر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین شعارهای اساسی جمهوری اسلامی عدالت باوری و عدالت‌محوری است به ویژه این مهم در حوزه رفتار و زندگی مسوولان بسیار حائز اهمیت است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به ظهور پدیده بی‌عدالتی طی سال‌های اخیر، بیان داشت: در سال‌های اخیر متاسفانه شاهد بی‌عدالت‌هایی بوده و هستیم، کسانی که خود را خدمت‌گذار مردم نمی‌دانستند، گویی که آمده‌اند سرمایه‌ای به سرمایه خود اضافه کرده و بروند.

موسوی تصریح کرد: وقتی نظام به این مسیر رفت نیاز به انقلاب درونی داریم تا با حجامتی، افراد را از گردونه مدیریت انقلاب خارج کنیم تا مردم عدالت را در زندگی خود احساس کنند.

وی، نوع دیدگاه دولت‌های اخیر را نگاهی برگرفته از تمدن غربی دانست و افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی و روی کارآمدن دولت سازندگی اندیشه‌ای وجود داشت که در بین چرخ توسعه بایستی برخی‌ها همچون مستضعفان قربانی شوند، در حالی که تمام افراد یک جامعه باید از عدالت همه‌جانبه برخوردار شوند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد به انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو اشاره و تصریح کرد: بدون تردید تمامی افراد جامعه نقش مهم و موثری در تعیین رئیس‌جمهور دارند، چرا که هر یک رای می‌تواند اثرگذار واقع شود، با این وجود نبایستی از تاثیر رای اولی‌ها غافل شد.

موسوی ادامه داد: نیاز است که با رای اولی‌ها گفت‌وگو شود و معیارهای درست در اختیار آن‌ها قرار گیرد تا بر اساس احساسات و شور و شعف جوانی و تبلیغات کاذب تصمیم نگیرند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر معیارهای یک رئیس‌جمهور اصلح، گفت: رئیس‌جمهور باید فردی مومن و انقلابی باشد، اگر ایمان و تقوا باشد، خیلی از تصمیم‌گیری‌ها بر اساس خدامحوری است، فرد انقلابی به اصول و آرمان‌های نظام پایبند است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد، مردمی بودن، استفاده از ظرفیت‌های درونی و اعتقاد به توان نیروی جوان و را از دیگر مولفه‌های رئیس‌جمهور اصلح برشمرد.

موسوی اظهار داشت: شغل جوانان مطالبه اساسی و مهمی است که سال‌های اخیر مغفول مانده، علاوه بر این برخی افراد شاغل نیز با تعطیلی واحدهای تولیدی بیکار شده و درآمدی ندارند، این عوامل موجب ناامیدی جوانان شده و آن‌ها را از رای دادن مایوس کرده است.

وی از کاندیداها درخواست کرد ضمن پرهیز از شعارگویی، برنامه‌های درست و واقعی و قابل اجرا را ارائه دهند تا شاهد  افزایش مشارکت در پای صندوق‌های رای شویم.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند