می‌دانستی و پذیرفتی…

0

عبدالله ویسی ۲۲ آذر ۹۹ و پس از تساوی ارزشمند خیبر برابر پارس جنوبی که آن زمان صدرنشین لیگ دسته اول بود، هدایت سبزپوشان خرم‌آبادی را به عهده گرفت و جانشین امیدرضا روانخواه شد.

خیبر تا آن زمان با کسب چهار امتیاز از چهار بازی در حالی که دو دیدار خانگی را هم در ورزشگاه غدیر تهران برگزار کرده بود و در روزهای آخر جواز حضور در لیگ یک را به‌دست آورد، کارشناسان نتایج را راضی‌کننده می‌دانستند.

سجل فوتبال لرستان دیدار نخست را مقتدرانه پیروز شد، بازی‌های دوم و سوم را با یک گل واگذار و هفته چهارم پارس جنوبی را در خانه حریف متوقف کرد و حتی تیم‌های حاشیه خلیج فارس نیز در چنین شرایطی دست به تغییر سرمربی نمی‌زنند.

خیبر از لحاظ فوتبالی نیز چشم‌نواز بازی می‌کرد و به‌عنوان مثال در دیدار هفته نخست با چوکا تالش در صحنه گل دوم که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، ۲۳ پاس بین بازیکنان این تیم ردوبدل شد و به استثنای دروازه‌بان، مابقی خیبری‌ها در این گل، لمس توپ داشتند که چنین صحنه‌هایی در فوتبال مدرن هم کم دیده می‌شود.

اما در اقدامی عجیب، ویسی جانشین روانخواه شد که حرف و حدیث‌های زیادی هم به دنبال داشت و بعضاً فوتبالی نبود.

مسعود عبدی مالک خیبر در خصوص انتخاب روانخواه به ما گفت: «چندین سال است وی را زیر نظر دارد و با علم و آگاهی سرمربی سبزپوشان را انتخاب کرده» با این صحبت‌ها هیچ‌کس انتظار نداشت پس از کسب چنین نتایجی روانخواه برکنار شود و همین به حواشی تغییر سرمربی دامن زد.

کاری با دلایل تغییر سرمربی نداریم اما خیبر با هدایت ویسی هشت هفته باخت نداشت و حرفی از بازیکنان بی‌کیفیت بیان نمی‌شد و بلافاصله پس از باخت خانگی به تیم هوادار، ورق برگشت و هفت بازیکن در اختیار باشگاه قرار گرفتند.

به دنبال آن برخی از اعضای کادرفنی صحبت‌هایی در خصوص کیفیت بازیکنان و اینکه خیبر برای لیگ دو بسته شده، مطرح کردند و زنجیروار صحبت‌هایی با ترجیع‌بند “بازیکنان کم‌کیفیت” مطرح شد.

پس از باخت خیبر به شهرداری آستارا، ویسی تأکید کرد: «وقتی بازیکن در زمین کیفیت لازم را نداشته باشد فرگوسن هم نمی‌تواند کاری انجام دهد» کسی مشکلی با این صحبت ویسی ندارد اما بحث ما این است که سرمربی خیبر از شرایط بازیکنان این تیم خبر داشته و پذیرفته که هدایت آنان را به عهده بگیرد.

منتظر چنین صحبت‌هایی از سرمربی خیبر بودیم و وی نیز مطابق پیش‌بینی ما عمل کرد و توپ به زمین بازیکنان افتاد. نمی‌دانیم چه زمانی دوره این توجیهات در فوتبال کشورمان تمام می‌شود اما مربیان باید بدانند با این صحبت‌ها کارنامه آنان تغییری نمی‌کند، چون به اجبار هدایت تیمی را نمی‌پذیرند.

آقای ویسی! اگر خیبر با بازیکنان موردنظر شما در نیم‌فصل دوم هم نتایج خوبی کسب نکرد، آیا حاضر هستید بخشی از دستمزدتان را نگیرید؟ آیا توجیه دیگری ندارید؟

آقای ویسی! صحبت‌های روز گذشته پایان رأفت سرمربی آستارا در خصوص مشکلات این تیم خیلی به گوش ما لرستانی‌ها آشنا است، چون بیشتر تیم‌های این دیار چنین معضلاتی داشته‌اند اما خیبر امسال هیچکدام از این مشکلات را ندارد.

آقای ویسی! خیبر سجل فوتبال لرستان است و انتظار می‌رود برخی با ندانم‌کاری آن را باطل نکنند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند