میزان زکات فطریه در لرستان اعلام شد/ نماز عید فطر در سه شهرستان لرستان اقامه می‌شود

0

به گزارش امید لرستان، دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان میزان زکات فطریه امسال به ازای هر فرد را اعلام کرد.

بر این اساس زکات فطریه در لرستان 3 کیلو گندم یا 10 هزار تومان یا 3 کیلو برنج که اختیار انتخاب با فرد مسلمان است.

همچنین کفاره افطار غیرعمدی روزه برای هر روز و یک مد ۷۵۰ گرم طعام مبلغ ۳ هزار تومان  و کفاره افطار عمدی روزه به ازای هر روز ۱۸۰ هزار تومان است.

 

نماز عید فطر در سه شهرستان لرستان اقامه می‌شود

 

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان گفت: نماز عید در سه شهرستان پلدختر،معمولان و دوره چگنی که وضعیت سفید دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.

حجت الاسلام محمدجواد چراغی با اشاره به شیوع کرونا طی چند ماه گذشته در استان اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در استان سبب شده برخی نمازهای جماعت مانند نماز جمعه به خاطر حفاظت از سلامت مردم در این مدت در استان برگزار نشود.

وی در رابطه با برگزاری نماز عید فطر در استان افزود: به دلیل اینکه هنوز شرایط در کل استان سفید نشده است، فعلا طبق تصمیم‌گیری‌ها نماز عید فطر در سه شهرستان پلدختر،معمولان و دوره چگنی که وضعیت سفید اعلام شده، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان عنوان کرد: در مورد دیگر شهرستان‌ها نیز با توجه به تصمیم‌گیری روز‌های آتی ستاد مبارزه با کرونا در سطح استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و دیگر نهادهای مربوطه برگزار می‌شود شرایط مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت مشخص شدن اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند