میزان خسارات بارش‌ها مشخص نیست؛ با تغییر اقلیم در لرستان مواجه هستیم

0

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: میزان خسارات بارش‌ها در استان مشخص نیست.

مهدی پازوکی اظهار کرد: بر اثر بارش‌های روزهای اخیر در لرستان شاهد وارد آمدن خسارت در شهرستان‌های پلدختر، خرم‌آباد و چگنی بودیم.

وی اضافه کرد: در این بارش‌ها منازل، تاسیسات شهری و جاده‌های روستایی دچار آبگرفتگی شدند و تیم‌های ارزیاب درحال برآورد میزان خسارات هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان افزود: بخش مرکزی خرم‌آباد، چگنی و روستای بن‌لار پلدختر در بارندگی اخیر دچار بیشترین خسارت شدند.

پازوکی عنوان کرد: به محض جمع‌بندی میزان خسارت وارد شده آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در لرستان با تغییر اقلیم مواجه هستیم و براین اساس در روزهای اخیر شاهد بارش‌ها به صورت رگباری، نقطه‌ای و لحظه‌ای بودیم، بیان کرد: بیشترین بارش در خرم‌آباد با بیش از ۳۸ میلیمتر و کمترین در شهرستان دلفان با ۶.۸ میلی متر اعلام شده است.

این مسئول تصریح کرد: در ۲۰ دقیقه ۲۰ میلیمتر بارندگی در استان لرستان ثبت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان در خصوص خسارت پدیده مانسون نیز، گفت: سامانه بارشی مانسون خسارت زیادی را به استان وارد کرد. میزان خسارت به صورت متمرکز در اختیار وزارت خانه‌ها قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بر اساس آن بازسازی ۱۰ واحد شهری و ۶۵ واحد روستایی، ۱۷۰ واحد تعمیری و ۲۷۰ معیشتی در نظر گرفته شده است.

پازوکی اضافه کرد: همچنین ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای خسارت زیرساخت‌ها و ۲۵۰۰ میلیارد تومان هم به صورت متمرکز در اختیار وزارت جهاد کشاورزی برای جبران خسارت کشاورزان و باغداران قرار گرفته است که نیاز است کشاورزی لرستان مطالبه کند و از وزارتخانه سهم خود را بگیرد و در اختیار کشاورزان قرار دهد.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند