موج سواری «کاسبان تحریم» با ژست «دفاع از حقوق زنان»/ انتقام گیری از مردم ایران با پالس تعلیق تیم ملی فوتبال

0

اکبر گنجی:ما کارمندان دولت‌های راست افراطی، و ‌بخش پروپاگاندای دولت آمریکا، انگلیس، اسرائیل و سعودی هستیم. وظیفه ما فروپاشاندن سازمان اجتماعی، و به خشونت جمعی کشاندن مردم ایران است.

موج سواری «کاسبان تحریم» با ژست «دفاع از حقوق زنان»

به گزارش امید لرستان، چند روزی است که حواشی پیش آمده در مسابقه تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان، واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

نکته قابل توجه اینجاست که رئیس جمهور، رئیس مجلس و دادستان کل کشور بلافاصله به این اتفاق واکنش نشان داده و آن را پیگیری کردند. در همین رابطه رئیس جمهور، وزیر کشور را مأمور بررسی دقیق و انجام اقدامات لازم درباره حواشی تلخ مسابقه ایران و لبنان کرد.

همچنین «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:«رفتار غیرمنطقی و دور از شأن در مواجهه با بانوان محترم که ناشی از کاستی‌های مدیریتی و تصمیم گیری‌های شتابزده بود، عموم مردم را متأسف و متأثر کرده است.‏»

 وی در ادامه تصریح کرد:«کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مأمور شده است تا با قید فوریت و با احضار مسئولان خاطی، به این سوء مدیریت رسیدگی کند و زمینه استیفای حقوق بانوان محترم و ارجمند را فراهم نماید.»

حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور نیز خطاب به دادستان مشهد دستور بررسی ویژه رسیدگی به موضوع را صادر کرد. وی تاکید کرد:«در خصوص اینکه گفته می‌شود جعل بلیت ورود و استفاده از سند مجعول در سطح بسیار وسیع و گسترده صورت گرفته، همچنین نحوه برخورد با تعدادی از مراجعین خانم، لازم است با سرعت و دقت موضوع از جهات مختلف و مرتبط با وظایف و تکالیف قانونی قضایی و حقوق عامه در دستور رسیدگی قرار داده شود.»

«احمد وحیدی» وزیر کشور اعلام کرد با کسانی که در بازی تیم ملی فوتبال ایران با لبنان مرتکب تخلف شدند با جدیت برخورد می شود.

وی تاکید کرد:«حواشی پیش آمده در مسابقه فوتبال  ایران و لبنان که روز سه‌شنبه در مشهد رخ داد، با جدیت بررسی و با کسانی که در این زمینه مرتکب تخلف شده‌اند و همچنین با کسانی که شیرینی این پیروزی و رفتن ایران به جام جهانی را به کام مردم ایران تلخ کردند، برخورد جدی صورت خواهد گرفت.»

اینکه در ماجرای دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان، قصور و تقصیر رخ داده و این مسئله به نارضایتی و گلایه مندی تماشاگران منجر شده، هیچ تردیدی وجود ندارد و به همین دلیل است که مقامات ارشد دستور رسیدگی فوری و برخورد قاطع با خاطیان را صادر کرده اند.

اما تحرکات طیف افراطیون اصلاح طلب و همصدایی این جریان سیاسی بدسابقه با رسانه های معاند، قابل تأمل و البته قابل تأسف است.

این طیف به بهانه ماجرای مشهد به گونه ای القاء کرده است که گویی جمهوری اسلامی ایران رکورددار تضییع حقوق زنان است و سرکوب زنان ایرانی، جزو لاینفک رفتار حاکمیت در کشورمان است!

موج سواری «کاسبان تحریم» با ژست «دفاع از حقوق زنان»/ انتقام گیری از مردم ایران با پالس تعلیق تیم ملی فوتبال

به عنوان نمونه «حزب اتحاد ملت»- حزبی متشکل از محکومین و بازداشتی های فتنه 88 و مجریان «شورش علیه جمهوریت»- در بیانیه ای تاکید کرد:«جریانی واپسگرا و ضد مردمی که هر جلوه‌ای از زندگی و شادی شما را خاری در چشم خود می‌بیند، در اقدامی خلاف اخلاق و مروت و معارض با موازین بین‌المللی و تعهدات ایران به فیفا، نه تنها مانع حضور زنان هموطن در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد و تماشای آخرین بازی تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی شد که با اعمال خشونت علیه زنانی که بلیت در دست برای استفاده از حداقلی‌ترین حق خود پشت درهای استادیوم ایستاده بودند، شیرینی صعود ایران به جام جهانی را در کام مردم تلخ کرد.»

در ادامه این بیانیه آمده است:«این جریان عبوس، متحجر و خود حق پندار که با تکیه بر قدرت غیر مردمی و رانتی خود، کاری جز گردن‌کشی در برابر خواست مردم، قلدری در برابر قانون، تحقیر جامعه و ایجاد نارضایتی و نفرت نمی‌شناسد، با این قبیل اقدامات، منافع ملی و آبروی کشور را بازیچه‌ی خودسری‌های خود کرده‌اند. رفتاری که حالا عیش مردم فوتبالدوست  که به لطف این دسته از جزم‌اندیشان قدرتمند، کم‌ترین دلخوشی و تفریحات را در میانه‌ی سختی‌های معیشتی و اقتصادی ندارند، منقص کرده است.»

این حزب تندروی اصلاح طلب در ادامه تاکید کرده است:«حزب اتحاد ملت با محکومیت شدید خشونت‌ها علیه زنان در ورزشگاه امام رضا (ع) و ممانعت از حضور آنها در ورزشگاه و تاکید دوباره بر مفاد نامه مورخ ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ دبیرکل حزب به ریاست محترم جمهوری درباره مسائل و مشکلات ورزشی کشور، خواهان برخورد قاطع با آمران و عاملان این واقعه و حل قطعی حضور زنان در ورزشگاه‌ها بدون هر گونه بازی با افکار عمومی و نهادهای بین‌المللی همچون فیفا به بهانه کرونا و ایجاد زیرساخت‌ و غیره است و با حساسیت، اقدامات آتی نهادهای مسئول در این باره را رصد کرده و همگام با معترضان به سلب حقوق و آزادی‌های اجتماعی مردم، به وظیفه‌ی آگاهی‌بخشی و انعکاس این اقدامات در سطح جامعه اقدام خواهد.»

«مصطفی تاجزاده» از محکومین فتنه 88 و از حامیان عملکرد دولت روحانی نیز در توئیتی نوشت:«رفتار جمهوری اسلامی روز به روز به امارت اسلامی شبیه تر می شود. بارزتر از همه، زن ستیزی طالبان در افغانستان و حکومت یکدست اقلیت در ایران است….»

موج سواری «کاسبان تحریم» با ژست «دفاع از حقوق زنان»/ انتقام گیری از مردم ایران با پالس تعلیق تیم ملی فوتبال

موج سواری «کاسبان تحریم» با ژست «دفاع از حقوق زنان»/ انتقام گیری از مردم ایران با پالس تعلیق تیم ملی فوتبال

موج سواری «کاسبان تحریم» با ژست «دفاع از حقوق زنان»/ انتقام گیری از مردم ایران با پالس تعلیق تیم ملی فوتبال

همزمان با فضاسازی افراطیون اصلاح طلب، رسانه های معاند نیز به میدان آمده و با ژست دفاع از حقوق زنان، خواستار تعلیق فوتبال ایران و ممانعت از حضور تیم ملی ایران در جام جهانی قطر شدند!

و اما درباره پروژه مشترک افراطیون اصلاح طلب و رسانه های معاند با چاشنی فوتبال و حقوق زنان، گفتنی هایی است که در ادامه به اختصار به آن می پردازیم:

1- افراطیون اصلاح طلب به هیچ عنوان نمی توانند خود را حامی و مدافع حقوق زنان جا بزنند. به این نمونه توجه کنید: چندی پیش جریان اصلاح طلب با هیاهوی رسانه ای مدعی شدند که چرا جوانی به نام آرمان عبدالعالی به خاطر قتل فجیع دوست دخترش مجازات شده است! این در حالی است که قاتل، دختری جوان را به قتل رسانده و جسد او را مُثله کرده بود و به هیچ عنوان حاضر نشد که مکان جنازه دختر جوان را افشا کند. در یک نمونه دیگر، وقتی نجفی- سیاستمدار مشهور اصلاح طلب- در اقدامی جنایتکارانه همسر دوم خود را در حمام و با سلاح غیرمجاز به قتل رساند، جریان اصلاح طلب نه تنها این اقدام را محکوم نکرد، بلکه برای «قاتلِ یک زن» سنگ تمام گذاشت.

در این پرونده، امثال ابتکار و مولاوردی در جایگاه مسئولان وقت دولت و متولیان حمایت از حقوق زنان، به هیچ عنوان این اقدام را محکوم نکردند. امثال حزب اتحاد ملت نیز در هر دو نمونه مذکور به هیچ عنوان از حقوق زنان دفاع نکردند.

2- نوع پوشش این اتفاق توسط رسانه های معاند و برخی رسانه های منتسب به جریان تندرو اصلاح طلب در داخل حکایت از آن دارد که این طیف در پی سنگ اندازی در مسیر حضور تیم فوتبال ایران در جام جهانی است. بر همین اساس در روزهای اخیر این طیف در حجمی وسیع به شایعه «تعلیق فوتبال ایران» و «جایگزینی یک تیم دیگر با تیم ایران در جام جهانی» ضریب داده است.

3- در حقیقت این طیف در پی آن است تا به جهت علاقه ویژه مردم ایران به مقوله فوتبال، با ضریب دادن به شایعه تعلیق فوتبال ایران به دلیل حادثه مشهد، از یکسو به نفرت پراکنی علیه حاکمیت اقدام کرده و با این ادعا که این تعلیق به سبب تضییع حقوق بانوان بوده، مردم را به رفتارهای احساسی و هیجانی علیه حاکمیت در مسئله زنان ترغیب کند.

4- افراطیون اصلاح طلب بهانه اتفاق مشهد و در مغلطه ای آشکار با گلایه از وضعیت معیشتی، حاکمیت را به ظلم علیه مردم محکوم کرده است. این در حالی است که یکی از شاهکارهای جریان  اصلاح طلب در ۸ سال گذشته این بود که دلار ۳ هزارتومانی را تحویل گرفت و آن را تا ۳۲ هزارتومان نیز افزایش داد. یکی دیگر از شاهکارهای جریان  اصلاح طلب، افزایش ۷۰۰ درصدی قیمت مسکن بود و…

5- جریان اصلاح طلب تاکنون به دفعات طیف مقابل را متهم به کاسبی از تحریم کرده است. این در حالی است که این لقب کاملا برازنده همین طیف است. این طیف یکروز با دروغ تقلب، قطعنامه های ضدایرانی را به مردم کشورمان تحمیل می کند و روز دیگر با فضاسازی رسانه ای در پی تعلیق و تحریم فوتبال ایران و سنگ اندازی در مسیر حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی است.

6- «اکبر گنجی» از اصلاح طلبان فراری چندی پیش گفته بود:«ما کارمندان دولت‌های راست افراطی، و ‌بخش پروپاگاندای دولت آمریکا، انگلیس، اسرائیل و سعودی هستیم. وظیفه ما فروپاشاندن سازمان اجتماعی، و به خشونت جمعی کشاندن مردم است… گمان باطل نکنید که مخالف سیاسی و مدافع حقوق بشر هستیم. ما تشنه مرگ و خون مردم ایرانیم. کاری را که شدیدترین تحریم‌های تاریخ نتوانست با ایران انجام دهد، ما موظفیم انجام دهیم.»

7- همانطور که پیش از این ذکر شد، اینکه در ماجرای دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان، قصور و تقصیر رخ داده و این مسئله به نارضایتی و گلایه مندی تماشاگران منجر شده، هیچ تردیدی وجود ندارد و به همین دلیل است که مقامات ارشد دستور رسیدگی فوری و برخورد قاطع با خاطیان را صادر کرده اند. اما قطعا میان مطالبه گری برای برخورد با خاطیان و شامورتی بازی افراطیون اصلاح طلب تفاوت بسیاری وجود دارد.

مشرق

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند