مسدود شدن گردنه پای آستان کوهدشت تا ۴۸ ساعت آینده

0

در پی هشدار سطح قرمز بارندگی در مناطقی از لرستان، گردنه پای آستان کوهدشت تا ۴۸ ساعت آینده مسدود و روستاییان شهرک گنجعلی به صورت موقت جابه جا شدند.


فرماندار کوهدشت با بیان اینکه گردنه پای آستان راه مواصلاتی بخش طرهان و قسمتی از بخش کونانی است، گفت: این محور به‌دلیل ریزش‌های کوه و آسیب‌پذیری در هنگام بارش‌های شدید بنا به اعلام ستاد مدیریت بحران این شهرستان تا ۴۸ ساعت مسدود است.
وی با اشاره به تعیین مسیر جایگزین برای گردنه پای آستان بیان کرد: مسیر جایگزین این گردنه از مسیر کونانی است و اهالی بخش طرهان از محور کدکن ـ خسروآباد ـ کونانی ـ کوهدشت تردد کنند.
مرادی با بیان اینکه روستای شهرک گنجعلی دارای ۱۵ خانوار است، گفت: واحد‌های مسکونی این روستا به دلیل خطرات ناشی از رانش زمین در این منطقه به‌صورت موقت جابه‌جا می‌شوند تا از خطرات احتمالی سیل در امان باشند.
فرماندار کوهدشت با اشاره به آبگیری سد سیمره افزود: این سد برای کنترل آب پایین‌دست باید آبگیری شود و برخی از اراضی کشاورزی مجاور سد سیمره به احتمال زیاد زیر آب می‌رود که اطلاع‌رسانی لازم در این مورد انجام شده است.
مرادی گفت: از مردم کوهدشت تقاضا داریم از تردد در حاشیه و حریم رودخانه‌های فصلی، دره‌ها و تنگه‌ها پرهیز کنند تا در هنگام بارش‌های شدید متوجه خطرات احتمالی نشوند./خبرگزاری صداوسیما

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند