مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند

0

کوشکی با اشاره به آمار افزایشی ابتلا به بیماری کرونا در لرستان، افزود: آمار مبتلایان کرونا روند افزایشی دارد مردم پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

«مریم کوشکی» در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا از هفته ی گذشته تا کنون به سرعت در حال افزایش است.

وی رعایت دستورالعمل های بهداشتی را مهم ترین راه کنترل بیماری کرونا دانست و افزود: با توجه به این روند افزایشی در کشور اوضاع نگران کننده بوده و مردم باید مراقب باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: ساده انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی و پایین بودن آمار تزریق دوز سوم واکسن کرونا مهم ترین عوامل این روند افزایشی ابتلا هستند.

وی با اشاره به آمار تزریق 36درصدی دوز سوم واکسن در استان تا به امروز، تصریح کرد: از مردم انتظار داریم هرچه سریعتر با مراجعه به پایگاه های بهداشتی محل سکونت خود نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

کوشکی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در تمامی پایگاه ها به مقدار کافی واکسن موجود است و شهروندان می توانند با مراجعه به پایگاه های سلامت واکسن خود را دریافت کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: روند استفاده از ماسک توسط مردم از ابتدای سال تا کنون کاهش پیدا کرده که این موضوع به روند صعودی کرونا کمک خواهد کرد.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری شبستان
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند