مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان:

مجوز تأسیس ۵ شهرداری جدید طی سال جاری در لرستان صادر شد

0

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان از صدور مجوز تأسیس پنج شهرداری جدید طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش امید لرستان، قدرت فلاح نژاد امروز سه شنبه در مراسم معارفه شهردار پلدختر اظهار داشت: ۳۴۰ وظیفه برای شهردار تعیین شده و در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری خدمات آن نسبت به سایر دستگاه‌ها قابل مقایسه نیست.

وی افزود: وظایف شهرداری‌ها خدمات رسانی متوازن در سطح شهر و مدیریت منابع با اولویت بندی بر اساس قانون مداری به دور از مسائل حاشیه‌ای است.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان گفت: طی دو سال گذشته در سطح استان کارهای خوبی در شهرداری‌ها از جمله تعیین تکلیف ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی به تأمین اجتماعی انجام شده است.

فلاح نژاد افزود: مجوز تأسیس پنج شهرداری جدید در سال جاری در سطح استان لرستان صادر شده یکی از آنها شهر تازه تأسیس «سراب حمام» پلدختر است.

وی یادآور شد: نباید با عملکرد ناصواب فرصت‌هایی ایجاد شده را به تهدید تبدیل کرد کما اینکه مسئله‌ای که موجب نابسامانی در شهرداری‌های استان شد استخدام‌های غیر قانونی است که دولت جلوی آن را گرفت.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان بر اولویت قرار دادن پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تاکید کرد و افزود: شهرداری نهادی غیر دولتی است که برخلاف سایر دستگاه‌ها مدیریت آن تنها در حوزه هزینه نیست بلکه باید توان در آمد زایی مالی داشته باشد.

فلاح نژاد گفت: دولت با نگاه ویژه به شهرستان پلدختر پنج میلیارد تومان قیر برای کمک به شهرداری در نظر گرفته و با اضافه شدن سهم آورده شهرداری امید می‌رود شاهد آسفالت در سطوح مختلف معابر شهری باشیم.

وی افزود: سرانه فضای سبز در پلدختر هشت متر است که در برابر ۱۵ متر فضای سبز استاندارد کم است و نیاز به توسعه دارد و مطالبه مردم است.

در این مراسم «صدیقه میری» به عنوان شهردار جدید پلدختر معرفی و از زحمات چهار ماه و ۱۵ روز «حبیب الله نصرتی» سرپرست شهرداری و «شرفی نصیری» شهردار سابق این شهر قدردانی شد.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند