مجتمع تجاری مسکونی دوقلوی کیو مولود نارس دولت تدبیر در لرستان/ پروژه پوستر مداری که رنگ واقعیت به خود نگرفت

0

به گزارش امید لرستان، مجتمع چند منظوره کیو یکی از پروژه هایی است که در دولت تدبیر و امید شکل گرفت. زمین مجموعه به لحاظ عرصه و همجواری، ارزشمند ترین سایت شهر خرم آباد با بهترین ویو و چشم انداز ممکن است از سمت غرب مشرف به پارک و دریاچه منحصر به فرد کیو و از سمت شرق همجوار با خیابان انقلاب است.

کلنگ احداث مجموعه با تیلیغات فراوان سال 93 به زمین زده شد و مسئولان اجرایی وقت دولت تدبیر و شهرداری و شورای وقت شهر خرم آباد در تریبون های مختلف به آن مباهات می کردند تابلوی روز شمار 36 ماهه برای آن نصب و پوستر سه بعدی مجموعه را بر بالای دفتر کار خود نصب می کردند و مردم هم کم و بیش منتظر قد علم کردن پروژه وعده داده شده هستند.

هوشنگ بازوند استاندار وقت لرستان اعتقاد راسخی به توانمندی کارفرما داشته است

هوشنگ بازوند استاندار وقت لرستان در گفت و گویی  با اشاره به در نظر گرفتن فضاهای ورزشی، فرهنگی و تفریحی در قالب مجتمع تجاری مسکونی کیو اظهار داشت: کارفرمای این پروژه توانمند بوده و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به احداث مجتمع تجاری مسکونی کیو با سرمایه گذاری سازمان اقتصادی معین کوثر ادامه داد :در حال حاضر عمده مصالح مورد نیاز پروژه از جمله میلگردها و بتن مورد استفاده در فونداسیون از محل تولیدات داخلی استان تامین می شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه رونق صنعت ساختمان می تواند چرخ دیگر صنایع استان را نیز بچرخاند افزود: در حال حاضر برخی کارخانجات بتن آماده استان که غیرفعال بوده اند با اجرای این گونه پروژه ها تولید خود را سر گرفته اند.

تابلوی روزشمار افتتاح پروژه برای اعتماد سازی مردم نصب شده است

بازوند با اشاره به اشتغال بیش از ۴۰۰ نفر در زمان اجرای مجتمع تجاری مسکونی کیو یادآور شد: همچنین تابلوی روزشمار احداث پروژه نیز به منظور اعتمادسازی میان مردم در مسیر تکمیل این مجتمع نصب می شود.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه در خرم آباد گفت: به طور ماهانه از روند اجرای مجتمع تجاری مسکونی کیو بازدید به عمل خواهد آمد.

استاندار لرستان با بیان اینکه مجتمع تجاری مسکونی کیو در غرب کشور کم نظیر و یا شاید بی نظیر است، یادآور شد: تکمیل این پروژه می تواند در ارتقای عمران شهری خرم آباد تاثیر گذار باشد.

بازوند به وعده مسئولان پروژه برای بهره برداری از مجتمع طی هزار و ۶۷ روز تصریح کرد: استانهای همسایه لرستان چنین پروژه ای ندارند که این امر نشان دهنده توفیق مسئولان استان در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه بزرگ در زمینی به زیربنای ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع در حال احداث است، گفت: این مجتمع در مساحت ۱۵۰ هزار مترمربع و در ۳۰ طبقه احداث می شود.

وی با اشاره به احداث ۴۴۱ پارکینگ در طبقه اول و ۵۹۳ پارکینگ در طبقه دوم مجتمع مسکونی تجاری کیو تصریح کرد: همچنین سه طبقه برای احداث فروشگاه مرکزی، هایپر مارکت، رستوران و فضاهای ورزشی در نظر گرفته شده است.

سهم شهرداری خرم آباد از پروژه بزرگ تجاری مسکونی کیو فقط 25 درصد است

استاندار لرستان با اشاره به وجود ۲ برج مسکونی در این مجتمع ادامه داد: میانگین واحدهای مسکونی تا ۹ طبقه ۱۲۰، ۱۳۰ و ۱۴۰ متری بوده و در ۶ طبقه نیز واحدها از ۱۹۶ تا ۲۰۰ مترمربع مساحت دارند.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به این که مجتمع برج‌های دوقلوی کیو از پروژه های برجسته و ماندگار شهر است اظهار داشت: سهم شهرداری خرم‌آباد از این مجتمع ۲۵ درصد است

“یحیی عیدی بیرانوند” با بیان این که اقدامات عمرانی صورت گرفته در این پروژه بی‌نظیر است عنوان کرد: ساخت مجتمع برج‌های دوقلو کیو از شاهکارهای فنی بوده که تا کنون در استان ایجاد شده به طوری که در این پروژه حدود 4 کیلومتر عملیات شمع‌کوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به این که مجتمع برج های دوقلو کیو از مستحکم‌ترین پروژه‌ها در مقابل زلزله خواهد بود ادامه داد: از شرکت معین کوثر درخواست داریم روند ساخت مجتمع را تسریع بخشیده چرا که مردم خرم‌آباد منتظر تکمیل این پروژه هستند.

شرکت معین کوثر صلاحیت اجرای برج های دوقولوی کیو را نداشته است

مدت کمی از اجرای پروژه می گذرد و پیشرفت عمرانی پروژه به بهانه مالی از طرف مالک و مجری، روز به روز کند تر و به طور کلی متوقف و مشخص می شود نحوه قرارداد با شرکت معین کوثر و اختصاص سهم 75 درصدی به این شرکت و سهم 25 درصدی به شهرداری بسیار ناعادلانه و ساده لوحانه بوده است چرا که ارزش سایت مجموعه بسیار بیشتر از ارزش ریالی یک چهارم ملک است

زهرا نظری، از اعضای شورای شهر خرم آباد در مورد عدم صلاحیت شرکت معین کوثر اظهار داشت: این پروژه حتی 25 درصد هم پیشرفت نداشته ‌است، سؤال ما از مدیرعامل شرکت معین کوثر این است که وقتی صلاحیت نداشتید چرا پروژه به این مهمی را قبول کردید و با این کار مردم را متضرر کردید؟ مدت پیمان تمام شده و یک فرصت یک‌ساله هم به شما داده‌اند اما باز هم کاری از پیش نبردید.

وی افزود: ما به‌عنوان نماینده مردم، شرکت معین کوثر را فاقد صلاحیت  برای ادامه این پروژه می‌دانیم و علاوه‌ بر سلب صلاحیت باید ضرر و زیان این کار را هم بپردازید.

امتیازهای بسیار زیادی از طرف شهرداری به کارفرما داده شده است

مهرداد علی‌پناه، عضو شورای شهر خرم‌آباد در مورد ناعادلانه بودن قرار داد اظهار داشت: نحوه غلط واگذاری‌ها، قرارداد غلط، باطل‌بودن معامله از نظر قانونی، غیرمنصفانه بودن سهم شرکا، لحاظ‌ نشدن شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری و معاملات شهرداری از مشکلات این پروژه بوده‌ ست همچنین نقشه‌ای که باید یکماه بعد تحویل داده می‌شد یکسال بعد تحویل داده شد.

وی افزود: ما فرش قرمز زیر پای سرمایه گذار پهن کردیم، 17 هزار و 520 متر زمین در اختیار سرمایه‌گذار قرار دادیم، عوارض، هزینه پروانه، بدهی‌های احتمالی دولتی و محلی را هم شهرداری متقبل شد که اینها نشان‌دهنده همکاری و استقبال ما از این قضیه بوده‌است.

پروژه مجتمع تجاری مسکونی کیو که دایه دار جذب سرمایه گذار آن مسئولان استانی دولت تدبیر هستند قرار داد آن با بهترین و روئیایی ترین شرایط برای شرکت معین کوثر و کم ترین بهره برای مردم خرم آباد بسته شد حال آن که صلاحیت اجرایی این شرکت هم مورد اشکال بود و به مرور این امر مشخص شد و نتیجه چیزی جز اضافه شدن یک پروژه نیمه تمام به لیست بلند بالای طرح های راکد و شعاری دولت تدبیر در لرستان نبود.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند