لرستان در جایگاه دوم ابتلا به کرونا در کشور

0

به گزارش امید لرستان، علی فرهادی روز سه‌شنبه در آیین معارفه سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: میانگین کشندگی ویروس کرونا در کشور ۲.۹۰ درصد که در لرستان پایین تر و حدود ۱.۵۹ درصد است.

وی با بیان اینکه داروهای درمان بیماران کووید ۱۹ به اندازه کافی درلرستان تامین شده است عنوان کرد: باوجود گردشگرپذیری سلسله اما تعطیلی به موقع بازار در موج چهارم کرونا اقدامی ارزشمند در راستای کنترل ویروس بود که این تصمیم ستاد کرونای شهرستان قابل تقدیر است.

فرماندار سلسله نیز افزود: در بازه زمانی بیش از یکسال شیوع ویروس کرونا، شبکه بهداشت و درمان شهرستان توانست با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی و نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اقدامات ارزشمندی در راستای تجهیز بیمارستان شهرستان انجام دهد.

مرتضی مهدوی کیا ادامه داد: اکنون با تجهیزات خریداری شده، بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا، بیماران عادی و حتی مادران باردار از مراجعه به مرکز استان برای درمان بی نیاز هستند که این اقدام، در کاهش بار اضافی به بیمارستان های مرکز استان نیز نقش مهمی دارد.

وی مهمترین مشکل و عامل افزایش مبتلایان کرونا در سلسله را حضور عموم در مجالس ختم و خاکسپاری عنوان کرد و افزود: با همراهی خوب مردم برگزاری مراسم عروسی کنترل شده است اما با توجه به بافت سنتی شهرستان و اهمیت مراسم عزاداری، این مساله همچنان دلیل اصلی شیوع کرونا در منطقه است.

در این مراسم دکتر کرم حسین حسنوند به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان سلسله معرفی و از زحمات دکتر حمزه حسنی رئیس سابق قدردانی شد.

منبع: ایرنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند