قلعه فلک‌الافلاک به قدمت تاریخ؛ به اعتبار یک واحد مسکن مهر/ مسئولان کفایت خود در استان را ثابت کنند

0

به گزارش امید لرستان؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، در جریان بازدید خود از قلعه تاریخی و باشکوه فلک الافلاک، تنها مبلغ350 میلیون تومان به حساب میراث فرهنگی استان جهت تعمیرات آن واریز کرد!

این اعتبار نیز در حالی صورت گرفته است که در زلزله 5/1 ریشتری هفدهم اردیبهشت سالجاری، ۲ کنگره قلعه فلک الافلاک خرم آباد تخریب شد و علاوه بر آن نیز ترک هایی در قسمت های مختلف این بنای باشکوه به وجود آمد.

همواره یکی از دغدغه‌های افکار عمومی در لرستان، بحث استحکام بخشی این بنای باشکوه در لرستان بوده و اما هر با بی توجهی و یا اعتبارات قطره چگانی اوج بی انصافی به قلعه فلک الافلاک صورت گرفته است.

بعد از زلزله اخیر نیز که انتظار می رفت مسئولان لرستان با عزم جدی تر به این بنای که یادگار دوران ساسانی است توجه ویژه داشته باشند در نهایت شاهد بودیم برای خلاصی از فشار افکار عمومی،  تنها مبلغ 350 میلیون تومان را برای مرمت تنها بخشی از آن را اختصاص دهند.

مبلغی که شاید بتوان با آن یک واحد مسکن مهر خریداری نمود ولی هرگز نمی شود با آن قعله تاریخی با عزمت ما را نجات داد. چرا که مردم لرستان انتظار دارند فلک الافلاک را که یکی از نماد های شاخص لرستان است، حفظ و همچنین بیش از گذشته رونق و معرفی شود.

 دژ پر رمز راز شاپورخواست قدیم، این روز ها حال و روز خوشی ندارد و بسیاری از مردم لرستان به شدت از بی توجهی صورت گرفته به آن نگرانند که انتظار دارند مسئولانی که تا کنون نتوانسته اند کفایت خود را در استان ثابت کنند این بار در اقدامی جهادی حداقل به آن را دریابند و اهتمام خود را برای مرمت جدی و اصولی ان را به کار گیرند و تا این یادگار پر افتخار لرستان همچنالن پاربرجا و ماندگار بماند.

میلاد فاضلی|امید لرستان

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند