رئیس کل دادگستری لرستان اعلام کرد:

عوامل حادثه تروریستی سال ۹۷ خرم‌آباد اعدام شدند/ جزئیات اعترافات

0

رئیس‌کل دادگستری لرستان بابیان اینکه عوامل حادثه تروریستی سال ۹۷ خرم‌آباد اعدام شدند، از اعتراف این افراد به تلاش برای ناامنی گسترده در استان خبر داد.

به گزارش امید لرستان، محمد رزم امروز چهارشنبه در مراسم صلح و سازش در بین دو خانواده در کوهدشت در سخنانی گفت: مردم استان لرستان و به ویژه شهرستان کوهدشت، مردمی صمیمی، اهل گذشت، اخوت و برداری بوده و از نعمت معتمدین و ریش سفیدان ذی نفوذ و با صداقتی برخوردار هستند که با اخلاص به دنبال جلب رضایت اولیا دم در این گونه موارد هستند.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته، ۴۶ فقره قتل در لرستان منجر به صلح و سازش و رضایت شده است عنوان کرد: این نعمتی است که از وجود معتمدین و ریش سفیدان پر تلاشی که مورد مقبولیت عمومی هستند، برخوردار هستیم.

رئیس کل دادگستری لرستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اهمیت، ارزش، جایگاه و قداست موضوع صلح و سازش، رضایت و گذشت از سوی اولیای دم گفت: همچنین تلاش و کوشش معتمدین در این رابطه قابل تقدیر است چرا که نتیجه این گونه موارد ایجاد وحدت، اتحاد، انسجام، یکپارچگی، اقتدار و تقویت ملی می‌شود.

رزم با تاکید بر اینکه امنیت یکی از شاخص‌ها و مؤلفه‌های اصلی رشد و توسعه محسوب می‌شود افزود: همچنین صلح و سازش در میان آموزه‌ها و منابع دینی ما جایگاه بسیار بالایی دارد.

وی یکی از رویکردها و سیاست‌های دستگاه قضائی، تاکید بر صلح، سازش، آشتی، وحدت و انسجام بین مردم عنوان کرد و گفت: ارتقای فرهنگ صلح و سازش در کشور از سیاست‌های اولویت دار و محوری رئیس قوه قضائیه است.

رئیس کل دادگستری لرستان همچنین برخورد با جرایم خشن، اشرار، اخلال در نظم، آرامش و امنیت عمومی جامعه را یکی دیگر از اولویت‌ها و سیاست‌های قوه قضائیه برشمرد و گفت: تاکید بر این است که برخورد در این رابطه شدید باشد.

رزم با اشاره به سیاست، معیار و شاخص‌های کیفری مشخص دادگستری لرستان در هر پرونده و قتل بیان داشت: در لرستان قاتلین فراری امان ندارند، اسامی قاتلین فراری امروز در جلسات ستاد جرایم خاص در اختیار ضابطین عام و خاص، نیروهای نظامی و امنیتی قرار گرفته و بعد از سال‌ها هشدار می‌دهیم که خودشان را معرفی و زمینه صلح و سازش فراهم شود.

وی با بیان اینکه به طور حتم با قاچاقچیان سلاح و مهمات در استان لرستان با شدت و قاطعیت قانونی برخورد می‌شود افزود: هر قاچاقچی که دستگیر می‌شود توسط بازپرسان ویژه امنیتیو جرایم ویژه برایش بازداشت موقت صادر می‌شود، بدون ملاقات به زندان معرفی و با شدیدترین مجازات قانونی اعدام روبرو هستند.

رئیس کل دادگستری لرستان بیان داشت: امروز تعداد زیادی قاچاقچیان مواد مخدر امروز در زندان مرکزی و مراحل اجرای حکم قرار دارند گفت: به طور حتم به مرور زمان این قاچاقچیان هم اعدام خواهند شد.

رزم افزود: دو نفر تروریستی حادثه تروریستی دهه فجر ۹۷ که پمپ بنزین «دره گرم» خرم آباد را به آتش کشیدند، منجر به شهادت دو نفر از نیروهای خدوم انتظامی شدند، از سوی نیروهای امنیتی در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند و در کمترین زمان محاکمه و مراحل اجرای حکم محاربه و اعدام طی شد، اینها اعدام و به سزای اعمال خود رسیدند.

وی گفت: این افراد در آسایش و امنیت استان اخلال ایجاد کرده بودند، در بازجویی‌ها هم گفته بودند که می‌خواستیم دست به عملیاتی بزنیم که ناامنی وسیع در سطح استان ایجاد کنیم.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند