عمل نادر بیماری قلبی جان یک جوان لرستانی را نجات داد

0

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تامین دستگاه آنژیوگرافی قلبی پیشرفته و انجام موفقیت آمیز یک عمل نادر، منجر به نجات جان یک جوان ۲۳ ساله در خرم آباد شد.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بهرام دلفان بیان کرد: بنا بر اظهارات رییس بیمارستان قلب شهید مدنی خرم آباد، بیمار ۲۳ ساله مواجه با تنگی شدید ناحیه آئورت به این مرکز مراجعه کرده است که با حضور تیم پزشکان متخصص و کارایی موثر این دستگاه، بیمار مبتلا به “کوارکتاسیون آئورت نزولی” جراحی و درمان شد.

وی با بیان اینکه این دستگاه آنژیوگرافی قلبی پیشرفته ارسالی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی دارای آخرین فناوری روز دنیا است افزود: این ویژگی مهم امکان درمان بیماران با شرایط خاص را در این استان فراهم کرده است و از ارجاع بیماران به سایر استان ها جلوگیری می کند.

وی اضافه کرد: همچنین تومور بدخیم قفسه سینه یک کودک چهار ساله در بیمارستان شهید مدنی خرم آباد با همین دستگاه تشخیص داده شد و کودک مورد عمل جراحی قرار گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص تجهیز بیمارستان‌ها به دستگاه‌های ام آر آی طی یکسال اخیر گفت: برخی مراکز درمانی این استان توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، مجهز به دستگاه ام آر آی شده‌اند همچنین پنج دستگاه ماشین دیالیز برای استان ارسال شده است.

دلفان با بیان اینکه بیمارستان نورآباد لرستان مجهز به انواع ونتیلاتور، مانیتور و تخت‌های بیمارستانی شده است، افزود: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، بیمارستان‌ کوهدشت را نیز به دستگاه سی تی اسکن مجهز و برای بیمارستان پلدختر نیز ۳۳ دستگاه تخت بزرگسال تامین کرده است.

وی عنوان کرد: تامین تجهیزات به روز منجر به تشخیص و درمان به موقع، عدم نیاز به اعزام بیمار به مرکز استان و تهران و جلوگیری از هزینه های زیاد مالی و مخاطرات تردد می شود.

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند