عملکرد قلرست در پایان سال مالی چگونه بود؟

0

سال مالی قند لرستان منتهی به پایان تیرماه است؛ این شرکت در صورت مالی منتشره برای سال مالی منتهی به ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ به ازای هر سهم ۲۴۰.۵ تومان سود خالص محقق کرده است.

قند لرستان سه محصول تولید می‌کند. محصول اصلی آن شکر سفید است که بازار‌های فروش آن صنایع تولیدی اعم از داروسازی، نوشابه‌سازی، شکلات، آبمیوه، پولک و نبات، کارخانه‌های قند و … است. محصول تفاله خشک و‌تر به شرکت‌های دامداری و دامپروری برای خوراک دام فروخته می‌شود و محصول ملاس علاوه بر خوراک دام به شرکت‌های شیمیایی و هم‌چنین تولیدکنندگان خمیر مایه فروخته می‌شود. بازار اصلی قند لرستان در داخل کشور عمدتا در استان‌های تهران، زنجان و استان‌های همجوار است

بررسی صورت سود و زیان

درآمد‌های عملیاتی با رقم ۲۹۵.۸ میلیارد تومان افزایش ۹۸ درصدی در قیاس با دوره مشابه قبلی داشته و بهای تمام شده با رقم ۲۰۹.۶ میلیارد تومان با رشد ۱۱۲ درصدی همراه بوده است. سود ناخالص رشد ۷۲ درصدی با رقم ۸۶.۱ میلیارد تومان را نشان می‌دهد و سود عملیاتی با افزایش ۵۶ درصدی به ۸۱.۴ میلیارد تومان رسیده است. افزایش ۷۴ درصدی هزینه‌های مالیاتی سبب شده تا سود خالص با شیب ملایم‌تری افزایش پیدا کند و با رشد ۳۴ درصدی به رقم ۹۶.۲ میلیارد تومان برسد تا به ازای هر سهم ۲۴۰.۵ تومان محقق شود.

افزایش سود ناخالص نسبت به سال مالی قبل به علت افزایش میزان چغندر مصرفی و فروش شکر تولیدی از آن بوده است.

افزایش بهای تمام شده در قیاس با سال مالی قبل به دلیل افزایش میزان و بهای چغندر مصرفی بوده است.

با توجه به اینکه قیمت چغندر قند از عوامل عمده قیمت تمام شده است و توسط مراجع ذیصلاح دولتی تعیین می‌گردد و سایر هزینه‌های تولید تابعی از شرایط اقتصادی آینده است و در صورت افزایش عمده در این عوامل، قیمت تمام شده سال آتی نیز متناسبا افزایش خواهد یافت.

/.انتهای پیام

منبع با اقتصاد
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند