عشایر بروجرد سالانه ۱۵۰۰ تن فرآورده گوشتی تولید می‌کنند

0

رییس اداره امور عشایر بروجرد گفت: عشایر این شهرستان با داشتن ۱۱۰ هزار راس دام سبک و سنگین سالانه یک هزار و ۵۰۰ تن فرآورده گوشتی تولید می کنند.

نوراله مصطفی نژاد اظهار داشت: عشایر شهرستان بروجرد ۷۰۰ خانوار هستند که با داشتن ۱۱۰ هزار راس دام نقش موثری در تولید گوشت قرمز شهرستان را دارند.
وی افزود: امسال ۴۷۰ تن کنسانتره و ۶۵۰ تن جو بین عشایر شهرستان توزیع شده است.
رییس اداره امور عشایر بروجرد بیان کرد: همچنین امسال تعداد پانزده آبشخور دامی برای دام های عشایر شهرستان احداث و استخر ذخیره آب کشاورزی جهت تامین آب پنج هکتار از اراضی کشاورزی عشایر در حال احداث است.
مصطفی نژاد با اشاره به برخی مشکلات مرتبط با آب شرب عشایر اضافه کرد: یکی از مشکلات اساسی در موضوع آب شرب عشایر این است که چشمه ها بهسازی و بهداشتی نشده اند و آب مصرفی انسان و دام مشترک است و این مشکل می تواند منجر به بروز بیماری هایی شود.
وی ادامه داد: عشایر این شهرستان در مناطق ییلاقی هستند که همه از چشمه ها آب می گیرند اما به دلیل نبود خط انتقال آب گاه این چشمه ها از بالادست آلوده می شوند.
رییس اداره امور عشایر بروجرد گفت: با توجه به نقش تولیدی عشایر رفع مشکلات آنها در اولویت قرار دارد و از جمله رفع مشکل دسترسی عشایر شهرستان به آب آشامیدنی بهداشتی و سالم با وجود چشمه های فراوانی که در مناطق عشایری وجود دارد با همکاری دستگاه های متولی در حال پیگیری است.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند