طلب ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری بروجرد از دستگاه‌ها

0

مدیر درآمدهای عمومی شهرداری بروجرد، با اشاره به اینکه شهرداری بروجرد از ادارات و دستگاه‌های اجرایی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات دارد، گفت: بیشترین مطالبه شهرداری مربوط به دانشگاه علوم پزشکی است، تمام ساختمان‌های دانشگاه علوم پزشکی به شهرداری بدهکار هستند.


محمود گودرزی با اشاره به اینکه سال گذشته تنها شهری بودیم که بودجه شهرداری را به طور صد در صد محقق کردیم، عنوان کرد: در واقع شهرداری بروجرد تنها سالی بود که بودجه را به طور کامل محقق کرد.

وی افزود: نود درصد وصولی مربوط به کدهای درآمدهای کوششی بود، نکته مهم اینکه ما فروش املاک و اموالی نداشتیم.

مدیر درآمدهای عمومی شهرداری بروجرد گفت: شهرداری بروجرد از ادارات و دستگاه‌های اجرایی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات دارد که سال گذشته ۳۰ درصد آن وصول شد.

گودرزی بیان کرد: امسال بند «و» تبصره یازده قانون بودجه ۱۴۰۲ در خصوص تهاتر بدهی ادارات و دستگاه‌های اجرایی به به شهرداری‌ها را ابلاغ کردیم.

وی با اشاره به اینکه از دستگاه‌ها و ادارت تقاضا کردیم که از طریق واگذاری املاک بدهی خود را به شهرداری تهاتر کنند، گفت: سازمان بازرسی و برنامه و بودجه را هم در جریان دخالت دادیم، پیگیر هستیم اداراتی که بودجه آنها از خزانه است و شرایط پرداخت آنها خاص است در خصوص بند و تبصره یازده قانون بودجه اینها را هم وصول کنیم.

مدیر درآمدهای عمومی شهرداری بروجرد بیشترین مطالبه شهرداری را مربوط به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد و افزود: کلیه ساختمان‌های دانشگاه علوم پزشکی به ما بدهکار هستند، پروانه و پایان کار هم ندارند.

گودرزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیشترین مطالبات شهرداری از شهروندان را هم مربوط به عوارض سالیانه عنوان کرد و گفت: قسمتی از مطالبات مربوط به مراجعات مردمی و خواسته‌های آنها است که طبق قانون دریافت می‌کنیم، اما قسمتی از مطالبات مردم به عوارض پسماند و نوسازی سالیانه است.

وی خاطر نشان کرد: در بخش وصول مطالبات مربوط به عوارض پسماند و نوسازی نیازمند فرهنگ سازی هستیم، شهروندان باید متوجه باشند که عوارض دریافتی صرف خدمت به خودشان می‌شود.

مدی درآمدهای عمومی شهرداری بروجرد با اشاره به اینکه در حاشیه شهر به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز پرداخت عوارض کمتر است، عنوان کرد: هر چند با تکمیل ممیزی، مشکل املاک فاقد بانک اطلاعاتی هم حل می‌شود، اما واقعیت این است که در حوزه پرداخت عوارض ما بیش از هر چیز به فرهنگ سازی نیاز داریم./فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند