طبیعت بی نظیر منطقه توریستی تفریحی هنام شهرستان الشتر قرار است تبدیل به زندان و ندامتگاه شود!

0

به گزارش امید لرستان، منطقه توریستی تفریحی هنام، یکی از نقاط گردشگری لرستان است که در تمام فصول میزبان طبیعت دوستان از اقصی نقاط  ایران و استان است.

وجود سراب های متعدد و چشمه های زیبا سبب شکل گیری رودخانه ای مسحور کننده شده که چشم انداز خاص و دلنوازی به منطقه داده است.

از دیرباز نزدیک به 30 روستا به موازات رودخانه هنام  آرایش فضایی گرفته اند و باغ های متعدد و متنوع میوه و زمین های کشاورزی منطقه را محصور کرده اند.

 

باغ های گلابی و گردو و سیب و زردآلو و گل محمدی و غیره تنها بخشی از تولیدات باغی این “بهشت کنز” است و چند سالی است که به لطف آب فراوان منطقه، مزارع پرورش ماهیان سردآبی و تولیدات دامپروری در هنام رونق گرفته است.

قبل از احداث جاده آسفالت کاکارضادر در دو دهه قبل، این طبیعت سرسبز منطقه هنام بود که در فصل تابستان قطب و میزبان خیلی عظیم از گردشگران طبیعت دوست خرم آبادی بود که از گرمای طاقت فرسای تابستان به پهنه های دل انگیز آن پناه می بردند.

 

متاسفانه باخبر شدیم مسئولین ارشد استان در دولت قبل تصمیم گرفته اند تپه  مشرف به روستاهای هنام را تبدیل به زندان و ندامتگاه دائمی کنند اقدامی عجیب که جای هیچ توجیه علمی و فنی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و امنیتی ندارد.

 

به طور معمول در تمام دنیا زندان و ندامتگاه را در مناطق دور افتاده و حواشی  شهرها و بیابانها می سازند نه اینکه دست بگذارند روی قطب گردشگری و توریستی و تولیدی!

مدتی است که کارگاه های کوچک تولیدی در زمینه های دامداری و کشاوری در منطقه به آرامی در حال شکل گرفتن است آن هم در همان نزدیکی سایتی که برای ساخت زندان در نظر گرفته اند و طبق پروتکل های مناطق امنیتی، مکان های تولیدی جدیدی به هیچ عنوان نباید در جنب زندان ساخته شوند و ادامه حیات کارگاه های تولیدی قدیمی که قبلا احداث شده نیز در حاله ای از ابهام  قرار خواهد گرفت.

نکته دیگر اینکه این تپه از دیرباز محل رفت و آمد و چرای دامداران منطقه بوده است و نکته مهمتر دیگر اینکه اصولا نهادهای دولتی برای ساخت و ساز ابنیه و تاسیسات در مناطق کوهستانی و اراضی ملی و طبیعی منع قانونی دارند حالا از چه راه قانونی برای احداث ندامتگاه در این نقطه مجوز صادر شده است را فقط خدا و مسئولین امر می دانند.علی سبزی

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند