صنف چاله میدان و دندان تیز کردن برای شورای شهر خرم آباد/شورای تخصصی یا جولانگاه آسیب های اجتماعی

0

به گزارش امید لرستان، شورای شهر مجلسی است که امکان دخالت و نظارت بیشتر مردم در امور شهری را ممکن می سازد و عامه مردم می توانند با انتخاب سلیقه مورد نظر خود، سرنوشت 4 سال مدیریت شهری را رقم بزنند و جهت گیری و راهبرد مدیریت کلان شهری را به نوعی تعریف کنند.

شورای شهر از آن جنس کارهایی است که تخصص لازم خود را می طلبد. شهری که قرار است مقدرات چهار ساله و وظایف عمرانی، خدماتی، نظارتی، حفاظتی و رفاهی یک شهر را به دست جمعی چند نفره دهد به طور قطع چنین محفلی می بایست یک مجموعه تخصصی از نیازهای عمرانی،نظارتی و خدماتی و…باشد

 

متاسفانه تجربه چند سال گذشته انتخابات شورای شهر در خرم آباد اثبات کرد که قاطبه اعضای منتخب دارای تخصص های لازم برای شورای شهر نبودند و برآیند انتخاب مردم نیز بیشتر به سمت قبیله گرایی و غیره بود و نتیجه آنکه یکی از ضعیف ترین نهاد های شهر خرم آباد مجموعه شهرداری است و سطح نارضایتی از این مجموعه درصد بسیار بالاتری از سایر ارگان ها را دارد.

 

چند سالی است که گویا مردم خرم آباد از طایفه گرایی خسته شده اند و یا در انتخابات شورا مشارکت پایین دارند و یا با رای دادن خود نارضایتی خود را از مجموعه شهری فریاد می زنند کاری که چهار سال قبل در مرکز لرستان اتفاق افتاد و فعلا مجال پرداختن به آن نیست.

 

متاسفانه هیئت نظارت و مسئولینی که وظیفه تایید و یا عدم صلاحیت کاندیداهای شورای شهر را دارند گویا مقداری از وظایف ذاتی خود را فراموش کرده اند و فضای تخصصی شورا را برای همه مدل هنجار و غیر هنجار باز گذاشته اند و به قدری فضا مبتذل شده است که حتی چاله میدانی ها هم برای کرسی شورای شهر دندان تیز کرده اند.

چند شبی است که فضای مجازی جولانگاه یکی از کاندیداهای شورای شهر است. کاندیدایی که گویا به اثر بخشی کنش تبلیغاتی یکی از کاندیداهای 4 سال قبل شورا پی برده است و همان مدل را در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام پیاده کرده است و متاسفانه بعضی اینفلوئنسر ها و کنشگران فضای مجازی نیز خواسته یا ناخواسته با پخش زنده و مصاحبه با این شخص و طرفدارنش، به این جریان ضریب می دهند.

 

جدای از الفاظ زشتی که طرفداران این کاندیدای شورای شهر در لایو اینستاگرام از آن استفاده می کنند که البته گویا بخشی از سیستم تبلیغی ایشان برای برجسته شدن است اما هدف این شخص برای شرکت در انتخابات برای هیئت نظارت و مسئولینی که مهر تایید صلاحیت در پرونده کاندیداتوری این شخص زده اند بسیار جای تاسف دارد آنجا که یکی از اهداف این فرد برای نامزدی شورا، حمایت از بچو خطاب می شود.

خرم آباد شهری است که با صدها چالش در حوزه شهری مواجه است و برای حل هر کدام از مشکلات یک تیم تخصصی قوی نیاز دارد و سوال ما از عزیزانی که چنین افرادی را تایید صلاحیت می کنند این است که آیا می توان با راهبرد کار برای بچو مشکلات عدیده عمرانی و خدماتی و زیباسازی شهر را حل کرد.

قصد نداشتیم فیلم میتینگ های شبانه حامیان این کاندیدای شورای شهر خرم آباد را پخش کنیم اما به علت بازدید زیاد این فیلم در فضای مجازی و برجسته شدن موضوع به جهت تذکر به مسئولین امر گوشه ای از میتینگ های شبانه حامیان این کاندیدای شورای شهر خرم آباد، بارگزاری شده است.

طبق آخرین اخبار هیات نظارت در حال رصد فعالیت این کاندیدا در فضای مجازی است.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند