صدور بیش از هزار مجوز کارگاه صنایع‌دستی در لرستان

0

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از صدور ۱۰۷۱ مجوز مجوز کارگاه صنایع‌دستی طی سال گذشته در استان خبر داد.


عطا حسن‌پور ضمن بیان خبر فوق تشریح کرد: به منظور رونق و تروج صنایع‌دستی در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۰۷۱ مجوز کارگاه صنایع‌دستی در استان صادر شده است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اظهار داشت: از این تعداد مجوز صادر شده ۷۷۹ مجوز مربوط به پروانه تولید انفرادی، کارگاهی و کارت شناسایی جدید و ۲۹۲ فقره مربوط به تمدید مجوز سال‌های گذشته هستند.

او با اشاره به اینکه مجوزهای صنایع‌دستی برای تولیدکنندگان خانگی و کارگاهی رشته‌های مختلف صنایع‌دستی صادر می‌شود افزود: صدور مجوز پس ثبت اطلاعات هویتی و کارگاهی و بازدید کارشناسان صنایع‌دستی از طریق درگاه ملی صدور مجوزها و سامانه سما انجام می‌گیرد.

حسن‌پور اضافه کرد: این سامانه به منظور ارائه خدمات مطلوب به هنرمندان، ثبت اطلاعات کامل متقاضیان و تکریم آنها راه‌اندازی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان عنوان داشت: مجوزهای صنایع‌دستی با هدف اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت صنعتگران در رشته‌های مختلف، تحت نظر معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان صادر می‌شود./میراث آریا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند