شکارچیان بال چابکترین عقاب ایران را در شهرستان ازنا شکستند+فیلم

0

به گزارش امید لرستان، روز پنجشنبه 20 آبان همیاران طبیعت یک بهله عقاب صحرایی زخمی را در طبیعت اطراف شهرستان ازنا پیدا کردند

دامپزشکان بعد از معاینه متوجه شدند که چند روزی از مصدومیت عقاب صحرایی می گذرد و استخوان بال و شانه هم به شکلی شکسته است که به احتمال فراوان برای همیشه خوب نخواهد شد و احتمالا بال پرنده قطع خواهد شد.
طبق نظر دامپزشک و کارشناسان محیط زیست علت جراحت اصابت تیر ساچمه ای به بال و از دست دادن تعادل و سقوط تند روی صخره ها می باشد.

عقاب صحرایی یک پرنده شکاری از تیره بازان است. این پرنده در ایران نیز به صورت مهاجر یافت می‌شود و از پرندگان حفاظت شده‌ است. این پرنده ۷۵ سانتیمتر طول دارد. پرنده بالغ به رنگ قهوه‌ای تیره، با پوشش متنوع زیربال، شبیه قسمت‌های دیگر بدن یا کمرنگ‌تر از ان دیده می‌شود.

از جوندگان، پرندگان، خزندگان و حشرات بزرگ تغذیه می‌کند. گاهی لاشه خواری هم می‌کند و در سایت‌های زباله هم دیده می‌شود. در مناطق نیمه بیابانی تا بیابانی و کوهپایه‌ها و دشت‌های باز و خشک به سر می‌برد.

در زمان مهاجرت در دسته‌های بزرگ دیده می‌شود وگرنه پرنده ‌ای منزوی است.
پروازی قدرتمند با بال‌زدن‌های آرام دارد. در زمان مهاجرت در مناطقی که زمستان گذرانی می‌کند دور هم جمع شده و به تغذیه از مهره داران و حشرات بزرگ می‌پردازد.
زیستگاه این پرنده شکاری در نواحی باز و استپ های نیمه بیابانی و کوهپایه ها ، نزدیک تالاب ها است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند