شهرداری خرم‌آباد عملکرد مثبتی ندارد/نیازمند به یک جسارت مدیریتی و انرژی جوان هستیم

0

ناصر محمدزاده در گفت‌و‌ گو با امید لرستان اظهار کرد: بیشتر نقاط ضعف ما در شهرداری و شورای شهر به بحث مدیریت برمی‌گردد که متاسفانه مردم ما یک انتخاب بد در شورای شهر داشتند و افرادی را انتخاب کردند که تخصص لازم را ندارند و این بزرگترین اتفاقی بود که به شهر ما ضربه زد.

وی افزود: بنده عملکرد مثبتی از شهردار ندیده‌ام و در این مدتی که این مسئولیت را دارد هیچ کاری انجام نداده است. مهمترین عملکرد شهرداری عملکرد فیزیکی است، ولی هیچ برنامه بلند مدت و ایده‌ای نداشته که این مسئله ناشی از این است که از طرف یکسری انسان‌های غیرمتخصص حمایت می‌شود.

این مدرس دانشگاه و فعال اجتماعی بیان کرد:  متاسفانه شهر ما به دست افراد کار نابلد‌ سپرده میشود و می‌بینیم در این مدت هیچ برخوردی از طرف شورای شهر با شهرداری نشده است.

محمد زاده تصریح کرد: ما از همان اول انتخاب اشتباهی در انتخاب شهردار داشتیم اما واقعیت این است که مردم ما از روی عواطف و احساسات به افرادی رای دادند که تخصص ندارند و متاسفانه شورای شهر هم علاوه بر نداشتن تخصص کم کاری هم می‌کند هیچ طرح و برنامه‌ای ندارد،از سویی که هیچ طرح عمرانی را شاهد نیستیم.

این دانش آموخته حوزه عمران بیان کرد: افرادی که در شورای شهر هستند نتوانستند از جوانان کمک بگیرند و متاسفانه هیچ جایگاهی برای مشارکت مردمی قائل نیستند چرا از جوانانی که حاضرند بدون هیچ چشم داشتی به شهرشان خدمت کنند، چشم پوشی می شود و فقط خود را متخصص می دانند.

وی افزود: سال آخر شورای شهر است و اعضای شورای شهر می‌خواهند کاری انجام دهند که خود را بزرگ کنند اما باید قبول کنیم که طرح سوال شورای شهر از شهردار یک حرکت فرمالیته است برای اینکه بگویند ما هم هستیم در حالیکه در سال گذشته اصلا اسمی از آن ها نبود و شهردار را مورد ارزیابی و نظارت قرار نمی‌دادند.

محمدزاده با بیان این که ما نیازمند به یک جسارت مدیریتی و انرژی جوان داریم، اظهار کرد: باید شورای شهر و شهرداری را به دست متخصص بسپاریم و مسئولین باید بدانند که روزی باید پاسخ مردم را بدهند.

این مدرس دانشگاه و فعال اجتماعی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه به ماده اصل صد ما ایراد گرفتند که بنده با این حرف کاملا موافقم و متاسفانه ما از این قانون به عنوان منبع کسب درآمد استفاده می‌کنیم یعنی می‌گوییم شما بفرمایید جرم کنید و با پول آن را بخرید؛ این یعنی عادت دادن مردم به خلاف.

ناصر محمدزاده
ناصر محمدزاده

وی افزود: باید منابع درآمدی برای شهرداری درست کنیم و سرمایه گذار را جذب خودمان کنیم این کار اعضای شورای شهر است که با رابطه هایی که دارند این مهم را به دست بیاورند اما نتوانستند به این تحقق بخشند.

محمدزاده گفت: شهرداری خود باید منبع درآمد باشد چرا که  شهر ما بهترین آب را دارد و همین مدیریت کردن آب و صادرات آن به عنوان آب معدنی بزرگترین منبع درآمد است، ما هیچ کاری برای گردشگری انجام نداده‌ایم و دریاچه کیو ما چه منبع درآمدی برای شهرداری دارد؟

این مدرس دانشگاه و فعال اجتماعی اظهار کرد: مشکل ما اینجاست که از جوانان در مدیریت شهری استفاده نمی‌کنیم ما به یک انقلاب فرهنگی درشهر نیازمندیم که از روی سیاسی بازی و قومی قبیله ای کردن رای ندهیم.

وی تصریح کرد: پیشتر چندین طرح را ارائه دادم، اما هیچ توجهی نشد مثلاً طرح ترمینال را دادیم که کجا و چگونه اجرا شود،طرح آب گلهای کنار قلعه را دادیم، راهنمای سخنگو در سر چهارراه ها را دادیم اما این طرح ها با تمسخر مواجه شدند این در حالی است که بعد از گذشت مدتی این در جاهای دیگر شکل گرفت و خیلی هم مورد توجه قرار گرفت.

این مدرس دانشگاه اظهار کرد: اعضای شورای شهر نباید فقط شهردار را انتخاب کنند و بی خیال شوند بلکه باید روی آن نظارت نیز داشته باشند اما متاسفانه افراد شورای شهر در این سال آخر بیادشان افتاده که این کارشان نیست و به جای اینکه در این سال آخر به دنبال مچ‌گیری باشیم باید به هم کمک کنیم و با هم نقاط ضعف شهرداری را جبران کنیم نه اینکه همدیگر را تخریب و تعویض کنیم.

*محمدرضا اسدی*

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند