«شفافیت» مهم ترین مطالبه جنبش دانشجویان لرستانی از مجمع نمایندگان استان

0

امیر چاوشی در گفتوگو با امید  لرستان اظهار کرد: یکی از مهم ترین مطالبات دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی لرستان از مجمع نمایندگان استان پیگیری برای شفاف سازی و  همان بحث شفافیت آرا است.

وی افزود: قطعاً طرح شفافیت آرا نمایندگان مردم در مجلس، گام مهمی در راستای پاسخگویی وکلا به مردم حوزه‌های انتخابیه خود است و تا هنگامی که محقق نشود، اتفاق قابل ملاحظه‌ای در زمینه پاسخگویی نمایندگان به وجود نخواهد آمد.

دبیر شورای مشورتی دانشجویی دانشگاه آزاد لرستان تصریح کرد: مخفی کاری خودش زمینه فساد را به وجود می آورد و حالت کنونی که به‌صورت مخفی آرای نمایندگان اخذ می‌شود، برای جامعه نامعلوم و پوشیده است و اگر به‌صورت شفاف آرای‌شان اعم از آری، نه و ممتنع آشکارا اعلام شود شاهد گام مثبتی در این زمینه خواهیم بود.

چاوشی خواستار توجه بیشتر مجمع نمایندگان لرستان به بحث مشکلات اقتصادی مردم و انفعال دولت در این زمینه شد و بیان کرد: همه باید پای کار بیایند و مجلس نیز باید با وضع قوانین لازم و فوری زمینه ساز و موتور محرکه برای خارج شدن از وضع کنونی شود، چرا که مردم حقیقتاً شرایط بسیار سختی را سپری می کنند.

وی خواستار استفاده مجمع نمایندگان استان از ظرفیت دانشجویان انقلابی شد و بیان کرد: دانشجویان تشکل‌های انقلابی در استان می‌توانند یاریگر نمایندگان باشند و در بسیاری از حوزه‌ها برای رفع مشکلات کنونی پیش قدم باشند که لازم است اهتمام کافی در این حوره نیز از سوی ‌آن‌ها صورت بگیرد.

 

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند