رسانه‌ای برای مردم لرستان

شب درخشان “طارمی” در جدال بزرگ لیگ پرتغال

0

تیم فوتبال پورتو در دیدار حساس خانگی برابر اسپورتینگ از شکست گریخت و به تساوی دو بر دو رسید. «مهدی طارمی» در این دیدار هم گلزنی کرد و هم پاس گل داد تا ستاره میدان لقب بگیرد

به گگزارش امید لرستان، در  اولین و مهم ترین دیدار هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال پرتغال، تیم فوتبال پورتو از ساعت ۲۳:۳۰ جمعه در دیداری خانگی در ورزشگاه خانگی خود (دراگائو)  به مصاف اسپورتینگ رفت که این دیدار با تساوی دو بر دو خاتمه یافت.

این دو تیم رقابت حساسی در صدر جدول با هم داشتند که در چند هفته اخیر پورتو توانست اختلافش را در صدر جدول با اسپورتینگ بیشتر کند و به عدد ۶ برساند و به همین خاطر این جدال به نوعی فینال لیگ هم محسوب می‌شد.

یاران مهدی طارمی در این پورتو دنبال این بودند که بتوانند با کسب حداکثر امتیاز از این دیدار خانگی فاصله خود را با تیم دوم زیاد کنند. اسپورتینگ هم برای اینکه از پورتو عقب نماند دنبال هر سه امتیاز این دیدار بود.

مهدی طارمی  بازیکن ایرانی تیم فوتبال پورتو از ابتدا در ترکیب این تیم به میدان رفت و با درخشش در این جدال توانست به مرد اول فینال لیگ پرتغال تبدیل شود.

در این دیدار ابتدا اسپورتینگ در دقایق ۸ و ۳۴ دروازه میزبانش را باز کرد امادر ادامه فشار حملات پورتو برای جبران نتیجه چند برابر شد تا اینکه در دقیقه ۳۸ فابیو ویرا روی پاس زیبای مهدی طارمی اختلاف را به حداقل رساند.

در ابتدای نیمه دوم شوک دوم به اسپورتینگ وارد شد و در دقیقه ۴۷ سباستین کواتس  مدافع با تجربه اروگوئه‌ای اسپورتینگ با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا کار تیم میهمان برای حفظ نتیجه سخت شود.

در شرایطی که پورتو سراسر حمله بود اینبار نوبت فابیو ویرا بود تا برای مهاجم ایرانی خلق موقعیت کند و ضربه مهدی طارمی به زیبایی تور دروازه اسپورتینگ را لرزاند تا بدین ترتیب بازی به تساوی کشیده شود.

در ادامه نیز تلاش پورتو برای جبران نتیجه ثمری نداشت تا این جدال با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه بیابد.

این در حالی بود که در واپسین ثانیه‌های بازی در پی‌درگیری په‌په کاپیتان پورتو و بازیکن اسپورتینگ داور به هر ۲ بازیکن کارت قرمز مستقیم داد تا زمین بازی را ترک کنند.

لازم به ذکر است که پابلو سارابیا ستاره آرژانتینی پاری‌سن‌ژرمن که به صورت قرضی به اسپورتینگ پیوسته نیز برای این تیم به میدان رفت.

با این نتیجه پورتو ۶۰ امتیازی شد و در رده صدرجدول باقی ماند. اسپورتینگ نیز با ۵۴ امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفت.

مشرق

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند