سینوس‌ها را چگونه تخلیه کنیم؟

0

سینوس‌ها، حفره‌های توخالی در استخوان جمجمه هستند. این حفره‌ها با هم در ارتباطند و با بافت غشای مخاطی و مخاط پرشده‌اند. این استخوان‌ها نسبتا انعطاف‌پذیرند.

به گزارش امید لرستان، گرفتگی بینی در اثر التهاب لایه داخلی حفره‌های سینوسی رخ می‌دهد و می‌تواند دردناک و ناراحت‌کننده باشد.

گرفتگی بینی کاملا شایع است و می‌تواند به دلیل سرماخوردگی، آنفلوانزا، آلرژی‌های فصلی یا باکتری‌های مضر ایجاد شود.

لیزا دی استفانو، استادیار دانشگاه میشیگان در درمان آسیب‌شناسی استخوان، راهی ساده و غیر تهاجمی برای تمیز کردن سینوس‌ها ارائه می‌دهد.

-زبانتان را به سقف دهانتان فشار دهید.

-یک انگشت را میان ابروهایتان گذاشته و فشار دهید.

-حدود بیست ثانیه نگه دارید.

-سینوس‌هایتان باید شروع به تخلیه شدن کنند

این تکنیک چگونه عمل می‌کند؟

سینوس‌ها، حفره‌های توخالی در استخوان جمجمه هستند. این حفره‌ها با هم در ارتباطند و با بافت غشای مخاطی و مخاط پرشده‌اند. این استخوان‌ها نسبتا انعطاف‌پذیرند؛ بنابراین یک ماساژ ساده می‌تواند به تمیز کردن هرگونه مایعی که در درون این حفره‌ها انباشته شده است، کمک کند.

فشار میان ابروها، استخوان پیشانی را کمی داخل برده و روی استخوان بینی هم که در پشت آن است تاثیر می‌گذارد.

فشار ریتمیک زبان به سقف محکم دهان، فک فوقانی و تیغه بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این استخوان، مجراهای بینی را به دهان مرتبط می‌کند. فشار باعث می‌شود تیغه بینی به عقب و جلو بجنبد. این حرکت باعث می‌شود سایر استخوان‌ها به سمت بیرون برجسته شوند و در نتیجه مایع از سینوس‌ها خارج شده و به سمت بینی و حلق حرکت می‌کند.

این شیوه، به درد آن‌هایی می‌خورد که انعطاف‌پذیری استخوانشان زیاد است. اگر غشای مخاطی شما خیلی ملتهب باشد، ممکن است سینوس‌هایتان به راحتی تخلیه نشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند