سیل فروردین ۹۸ اثبات کننده ضرورت احداث سد معشوره

0

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی : شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان یکی از کمبودهایی که دارد در حوزه مخابرات است.

وی ادامه داد: در بخشی از خدماتی که باید به مردم ارائه شود اوّلیات را نداریم، گاهاً در شهر با کمبود یا قطعی آب مواجه می‌شویم که الان در حال کار هستیم.

مبلغی با اشاره به این‌که در حوزه مخابرات در نقاط مختلف و متعددی از شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان اصلاً آنتن مخابراتی وجود ندارد و مردم بی‌بهره هستند، عنوان کرد: اکنون در روزگاری هستیم که خبرها آنلاین و فوری است و هرگونه رشدی را با فضای مجازی داریم، شدیداً نیاز به این ارتباطات وجود دارد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انسان موجودی است که باید حتماً با هم‌نوعان و نزدیکان خود ارتباط داشته باشد اگرچه در مکان‌های دوری نسبت به هم باشند.

وی ادامه داد: نقش مخابرات و ارتباطات از جهت، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی غیر قابل انکار است و ما در بخشی از شهرستان‌های خودمان از این خدمات و نقش‌ها کاملاً بی‌بهره هستیم.

مبلغی افزود: ضرورت دارد برای ایجاد رفاه اولیه برای همشهریان خودمان تلاش کنیم، یکی‌از تلاش‌های همه ما این است که این امکانات را فراهم و برای حل این مشکلات باید از امکانات کشوری بهره‌مند شویم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متأسفانه ما در استان بیشتر نگاهمان به بودجه‌های استانی است، یکی‌از علل عقب افتادن ما از دیگر استان‌ها نیز همین بوده که ما کمتر به بودجه‌ها و امکانات ملی توجه کردیم، اصلاً دنبال آن نرفته و مطالبه نکردیم.

وی افزود: در همه قسمت‌ها باید نگاهمان به اعتبارات ملی باشد، تلاش بنده به‌عنوان یکی‌از نمایندگان لرستان و به ویژه برای کوهدشت و رومشگان استفاده از امکانات ملی است.

مبلغی تصریح کرد: در سال ۹۸ بعداز سیل هیچکس خبری از پلدختر نداشت، مانند جزیره‌ای جدا از جهان، ما در آن سیل تلفات جانی نداشتیم فقط مالی بود که از کم‌کاری خودمان است، این سیل ثابت کرد تمام استدلال‌های وزارت نیرو مبنی بر عدم نیاز به احداث سد معشوره بر باد رفته است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید تلاش کنیم مخابرات که یکی‌از حوزه‌های مهم است خدمت را به مردم داشته باشد، ما در اینجا برای مردم کوهدشت و رومشگان روی اوّلیات زندگی حرف می‌زنیم، ما آب هم برای خوردن نداریم، برخی از مناطق اصلاً آنتن ندارد.

وی تأکید کرد: خدمت رسانی به مردم نیز نوعی عبادت است که باید به آن توجه داشت.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند