سیل در لرستان | تخریب ۳ پل و قطع راه ارتباط با ۲۳ روستا

0

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اینکه سیل راه ارتباطی ۲۳ روستای این شهرستان را مسدود کرد، گفت: سه پل موقت در بخش پاپی نیز تخریب‌ شده است.


محسن احمدی امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به آب‌گرفتگی لاین کندروی فرودگاه خرم‌آباد، اظهار داشت: منازل مسکونی این منطقه مشکلی ندارند، اما معابر آن اطراف دچار آب‌گرفتگی شده‌است و باید تا فروکش‌کردن بارندگی‌ها صبر کنیم.

وی با بیان اینکه اکیپی برای ایجاد آبرو به باند کنجه و اصلی فرودگاه خرم‌آباد اعزام شده است، افزود: آب‌گرفتگی‌های این منطقه تاکنون مشکلی را برای تردد خودرو‌ها ایجاد نکرده است.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به مسدودشدن راه ارتباطی ۲۳ روستای خرم‌آباد عنوان کرد: راه ارتباطی روستا‌های سیرم به‌طرف تنگ هفت، روستا‌هایی از دهستان‌های کشور و چم‌سنگر مسدود شده است.
وی بیان کرد: راه ارتباطی پشته جزایری و سراب یاس خرم‌آباد نیز مسدود شده بود که این مسیر‌ها را با ارسال ماشین‌آلات و تجهیزات به‌طور موقت بازگشایی کرده‌ایم.

احمدی با اشاره به مسدودشدن پل موقت بلیلوند و پل ورودی بام شهر از سمت کرگانه، گفت: زیرگذر‌های امام حسین (ع)، گردشت و ۲۲ بهمن هم برای دقایقی مسدود شد که شهرداری این مناطق را بازگشایی کرد و در حال حاضر مشکلی ندارد.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به آب‌گرفتگی قسمت‌هایی از سطح شهر خرم‌آباد، ابراز کرد: اکیپ‌ها در تلاش برای رفع مشکلات موجود در این مناطق هستند، اما عملیات بازگشایی با توجه به اینکه حجم دبی ورودی با دبی خروجی همخوانی ندارد به‌کندی انجام می‌شود.

احمدی با بیان اینکه سه واحد مسکونی در یکی از روستا‌های بخش چغلوندی  در محاصره سیل قرار دارد، اظهار داشت: اکیپ‌هایی به این منطقه اعزام و مشکل آن‌ها رفع شد، اما از ساکنان این منازل خواسته‌ایم که امشب منازل خود را ترک کنند تا با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: ماشین‌آلات سنگین راهداری برای روستا‌های مسدودشده ارسال شده است و عملیات بازگشایی این مسیر‌ها به‌محض فروکش‌کردن بارندگی‌ها آغاز می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به مسدودشدن راه ارتباطی سه پل موقت که در بارندگی‌های قبلی تخریب‌شده بود، عنوان کرد: پل‌های موقت چولریز، مامون و نوده از بخش پاپی دوباره تخریب‌شده و ارتباط آن‌ها با بخش چم‌سنگر در حال حاضر قطع است./شهرآرا نیوز

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند