سیلاب ۲ هزار و ۳۲۲ میلیارد تومان به بخش کشاورزی لرستان خسارت زد

رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بخش کشاورزی لرستان:

0


رحیم سلیمانی در رابطه با میزان خسارت‌های سیلاب و سرمازدگی به بخش کشاورزی لرستان اظهارداشت: بر اثر سیلابی که روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه در لرستان رخ داد، در مجموع دو هزار و ۳۲۲ میلیارد و ۱۲۹ میلیون تومان به زیربخش‌های کشاورزی استان خسارت وارد شد.

وی با بیان اینکه سیل ۴۲۶ میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان به زیر بخش زراعت استان خسارت زد افزود: خسارت بخش باغبانی ۱۹۵ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان، خسارت امور عشایر ۹۷ میلیارد و ۷۸۸ میلیون تومان و خسارت زیر بخش منابع طبیعی ۲۹ میلیارد و ۴۵۱ میلیون تومان بوده است.

رئیس اداره مدیریت بحران و  پدافند غیرعامل بخش کشاورزی لرستان با بیان اینکه سیلاب هزار و ۴۹۳ میلیارد و ۳۵۴ میلیون تومان به بخش آب و خاک استان خسارت وارد کرده است عنوان کرد: به زیر بخش دام ۲۸ میلیارد و ۷۷ میلیون تومان و  زیر بخش شیلات نیز ۵۱ میلیارد و ۳۲۷ میلیون تومان خسارت وارد شده است.

وی بیان کرد: در بحث خسارت سرمازدگی نیز ۱۳۳ میلیارد و ۱۲۶ میلیون تومان به بخش زراعت استان خسارت وارد شده که میانگین خسارت‌ها ۱۵ درصد بوده است.

سلیمانی سطح محصولات زراعی استان لرستان را ۸۵ هزار و ۶۱۳ هکتار برشمرد و گفت: از این میزان ۵۹ هزار و ۸۲۱ هکتار بیمه است.

وی با بیان اینکه سرمازدگی به ۱۹ هزار و ۳۸ هکتار از محصولات باغی لرستان خسارت وارد کرده است تصریح کرد: میانگین خسارت این بخش نیز ۱۵درصد بوده است.

رئیس اداره مدیریت بحران و  پدافند غیرعامل بخش کشاورزی لرستان اظهارداشت: سرمازدگی ۳۹ میلیارد و ۸۷۶ میلیون تومان به باغات استان خسارت وارد کرده و سطح بیمه باغات نیز  هزار و ۵۱۶ هکتار است.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت سرمازدگی به ترتیب مربوط به شهرستان‌های سلسله، دلفان، دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز بوده است افزود: سیل نیز به بخشهایی از شهرستان الیگودرز و خرم‌آباد خسارت وارد کرد البته چون در اغلب نقاط استان بارش داشتیم خسارت‌ها نیز مربوط تمامی نقاط استان است.

سلیمانی عنوان کرد: میانگین بارش‌های لرستان در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه امسال ۶۴ میلیمتر بوده و در ۱۰ ایستگاه استان ما بیش از ۱۰۰ میلیمتر بارندگی داشتیم./سفیر افلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند