سوءتفاهم ناموسی باعث مرگ دختر جوان شد +عکس

0

در روزهای گذشته غده‌ای به وزن ۸ کیلوگرم را از شکم یک دختر ۱۳ ساله در دشتستان بیرون آورده شد که این اتفاق در گذشته به دلیل عدم تشخیص بیماری و سوءتفاهم خانواده و اطرافیان باعث جان‌باختن دختر نوجوانی شد.

علی بهادر اهل روستای محمد جمالی بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان می‌باشد که در سن جوانی در کنار پدر و مادرش به چوپانی مشغول بود اما با پشتکار و دانشی که داشت امروز در کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در رشته پزشکی قبول شد و دستانش معجزه‌ای برای خانواده‌های زیادی شد.

 

خارج کردن غده ۸ کیلویی از شکم دختر ۱۳ ساله

دکتر علی بهادر فوق تخصص جراحی کودکان و نوزادان و فوق تخصص پیوند اعضاء فارس در دشتستان اظهار داشت: در روزهای گذشته غده‌ای به وزن هشت کیلوگرم را از شکم یک دختر ۱۳ ساله بیرون آوردم که شاید از جنبه پزشکی برداشتن این غده کار مشکلی نیست.

وی افزود: ولی تشخیص اینکه می‌توان آن‌را برداشت یا نه، ممکن است قبل از عمل برای برخی جراحان مشکل باشد و زیر بار چنین عملی نروند؛ تشخیص و عمل جراحی غده‌های شکمی احتیاج به تجربه دارد.

 

سوءتفاهم ناموسی باعث مرگ دختر جوان شد +عکس

سوء تفاهمی که باعث جان‌باختن دختر جوان شد!

این پزشک دشتستانی گفت: منظور از گذاشتن این تصویر موضوع اجتماعی و سوء تفاهمی است که به دنبال چنین بیماری ممکن است پیش آید.

وی در توضیح این ماجرا گفت: این غده رشد آرامی دارد و تقریبا بدون درد و خوش خیم است و علائم جدی که بیمار یا والدین را مجبور به مراجعه زود هنگام به پزشک نماید، وجود ندارد و اغلب تصور می‌شود بزرگی شکم به دلیل چاقی است.

بهادر تصریح کرد: اما مشکل زمانی پیش می‌آید که والدین متوجه بزرگی شکم دختر مجردشان که در سن باروری است شوند؛ فرض کنید این بیماری در یک خانواده که از نظر اجتماعی و اقتصادی که در سطح پایینی هستند اتفاق افتد، چه پیش خواهد آمد؟! به‌خصوص که ببینند دختر از نظر جسمی هم چندان مشکلی ندارد.

 

سوءتفاهم ناموسی باعث مرگ دختر جوان شد +عکس

آیا به یک حاملگی فکر نمی‌کنند؟ اگر هم والدین فکر نکنند اطرافیان و وابستگان چه؟!

این پزشک دشتستانی بیان کرد: آیا فکر اینکه دیگران در مورد وی چه می گویند برای دختر آزار دهنده نیست؟ شک ندارم که این آزارها و یا حتی مرگ نصیب دخترانی که این بیماری را گرفته‌اند هرچند اندک ولی پیش آمده است.

وی به بازگو کردن خاطره‌ای از دوران کودکی پرداخت و گفت: خودم کودکی بودم و این مسائل را به درستی درک نمی‌کردم ولی چیزهایی را در خاطر دارم که یک دختر در خانه نامادری شکمش بزرگ شد؛ به او تهمت زدند و در اتاقی نمور زندانش کردند و ما از روی کنجکاوی کودکانه، وی را از کنار در اتاق می نگریستیم؛ زن‌های مسن و فهمیده به بی‌گناهی او، البته نه در برابر خانواده وی شهادت می دادند.

بهادر ادامه داد: اما حیف آن موقع نه دکتری بود و اگر هم بود، برای آن زمان دسترسی نبود و نه خانواده توان درمان را داشتند.

آنقدر در آن اتاق حبس شد تا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این پزشک فوق تخصص کودکان تصریح کرد: خانواده‌ها با بزرگ شدن غده‌های شکمی دختران جوان دچار سوء تفاهم نشوند و باعث آزار این جوانان معصوم نگردند.

منبع: فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند