سهم امسال لرستان از تسهیلات ارزان قیمت ۴ هزار میلیارد تومان است

0

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: سهم امسال این استان از تسهیلات ارزان قیمت و تبصره ۱۸ حدود چهار هزار میلیارد تومان است.

سیروس ابراهیمی روز دوشنبه در حاشیه نواختن زنگ هفته کار و کار در واحد تولیدی زرین ظفر استان به خبرنگار ایرنا گفت: منتظر ابلاغ این رقم هستیم تا بتوان در راستای اشتغال زایی پایدار و بهره وری اقتصادی در استان گام های موثری برداشت.

وی ادامه داد: سال گذشته یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای اقتصادی و تولیدی استان تزریق شده است.

وی گفت: ما از دولت تسهیلاتی دریافت و وارد استان می کنیم اما متاسفانه برخی واحدها به دلایل مشکلات مختلف از جمله چک برگشتی و بدهی یا عدم توانایی در تامین وثایق، موفق به جذب این تسهیلات نمی شوند.

ابراهیمی همچنین اضافه کرد: امسال با توافق مجموعه های کارگری و منتخب کارگران، تصیماتی برای افزایش حقوق و مزایای کارگران اخذ شد و اضافه یا کم کردن این ارقام در حیطه اختیار استان ها نیست اما مدیریت ارشد استان، موانع مختلف را از طریق تامین اجتماعی و مالیات پیگیری و برای رفع آن در ستاد تسهیل اقدام می کند.

وی تاکید کرد: دولت تلاش دارد واحدهای مشکل دار را کمک و واحدهای نیمه فعال را تقویت کند تا کارگران نیز به کار بازگردند که در این راستا برنامه های کوتاه، میان و بلند مدتی با هماهنگی استاندار لرستان تنظیم شده است.

تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ( اعتبارات کم بهره برای کارآفرینان و واحدهای تولیدی) است.

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند