سنگ نوشته آرامستان خضر خرم‌آباد کشف شد

0

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: سنگ نوشته تاریخی آرمستان خضر خرم آباد معروف به سنگ سلامگاه کشف شد.

روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان عطا حسن پور اظهار داشت: حدود سه سال پیش سنگ نوشته تاریخی قبرستان خضر در خرم‌آباد معروف به سنگ سلامگاه، توسط عده‌ای سودجو از جای خود خارج و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود.
وی با تقدیر از پیگیری‌های سید محمد سیف زاده پژوهشگر لرستانی بیان داشت: محل انتقال سنگ نوشته‌ی مذکور در زیر نخاله‌های ساختمانی در محدوده آرامستان صالحین خرم‌آباد، مشخص شد و با تلاش نیروهای شهرداری این سنگ‌نوشته از زیر نخاله‌های ساختمانی بیرون کشیده شد و به همکاران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی لرستان تحویل داده شد.

حسن‌پور بیان کرد: این سنگ‌نوشته سه وجهی و مثلثی شکل حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد و دارای سه متن متفاوت با ادعیه و آیات قرآنی است که هر کدام از آنها با بسم الله الرحمن الرحیم شروع می‌شود و حجار آن شخصی به نام ابوالقاسم شیرازی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان  ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مدیرعامل آرامستان‌ها، عوامل شهرداری خرم‌آباد و همچنین همکاری لجستیکی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان ادامه داد: اطلاعات تکمیلی در درباره این سنگ در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

/.انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند