سند آب لرستان تصویب شد/آقای استاندار سند شما نزد تهران اعتباری دارد؟

0
به گزارش امید لرستان، در این جلسه سند آب لرستان و اساسنامه شورای عالی راهبری موردبحث و بررسی و تصویب قرار گرفت.
استاندار لرستان با اشاره به تهیه گزارش مربوط به سند آب استان توسط مدیران و مسئولان استان گفت: در گزارش مذکور کار کارشناسی انجام شده و چیزی از قلم نیفتاده و خواسته‌های استان مطرح شده و هم از حیث اطلاعات وضع موجود و هم خواسته‌های استان به وضوح مطرح شده است و اینکه چقدر از آن‌ها عملی شوند بحث دیگری است.
 وی با بیان اینکه در این زمینه حتی روش هم ارائه شده، اظهار داشت: به عنوان مثال چگونه نیاز آبی استان احصاء می‌شود و یا کدام سد نیاز بیشتری به تخصیص دارد و یا ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب سد سیمره چه می‌شود و … که بر این اساس نیاز به تکرار کار کارشناسی مجدد نیست چرا که مشکلات هم مشخص شده و بخشی از آن‌ها حل شده و سند باید تصدیق و تایید شود.
استاندار لرستان با اشاره به کارهای انجام شده و اخذ تخصیص برای ۱۴ سد در سال گذشته افزود: به عنوان مثال سد تاج امیر با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تخصیص آب نداشت که تخصیص آن اکنون اخذ شده و یا مثلاً تخصیص سد آبسرده نیز عملی شده و لرستان ۱۴۰۰ با لرستان ۱۳۹۶ در زمینه آب خیلی متفاوت است اما در عین حال باز جای پیگیری دارد.
 خادمی در این جلسه بر ضرورت بازنگری در سهم استان لرستان در دو حوضه آبریز کارون و کرخه تاکید کرد که این موضوع به عنوان اولویت اول و خواسته اصلی استان لرستان در دولت جدید مطرح شود که در سفر اخیر رئیس اسبق قوه قضائیه به لرستان پیگیری این موضوع توسط ایشان مورد تاکید قرار گرفته است.
 وی همچنین به موضوع اخذ تخصیص برای سدهای در دست احداث پرداخت و تصریح کرد: ضرورت دارد عملیات اجرایی سدهای موردنظر آغاز شود و به‌عنوان مثال سد معشوره در مرحله اجرا و اعتبار قرار دارد و هر چه زودتر باید اقدامات لازم در این زمینه انجام پذیرد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند