«سلامت» مطالبه مردم سلسله و دلفان است

0

به گزارش امید لرستان، یحیی ابراهیمی در دیدار با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: شهرستان های سلسله و دلفان فاقد تجهیزات درمانی اولیه و زیر ساخت های کافی بوده و با شاخص های بهداشتی و درمانی استاندارد و میانگین کشوری فاصله دارند.

وی افزود: همچنین سلسله در شیوع بیماری کرونا مرکز کانون هدف و وضعیت قرمز این ویروس در استان بوده که باید مسوولان به این شهرستان نگاه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به ۶۴ تخت مصوب برای بیمارستان شهرستان الشتر و پاسخگو نبودن این مرکز خواستار افزایش ۱۵۰ تخت و راه اندازی و تجهیز بخش های مختلف از جمله مراقبت های ویژه اتاق عمل بیمارستان و درمانگاه برای این شهرستان شد.

ابراهیمی از درخواست اعتبار مجدد جهت تجهیز بیمارستان های حوزه انتخابیه خود و دیگر نقاط استان و موافقت وزیر بهداشت خبر داد و گفت: پس از تامین اعتبار برای تکمیل و تجهیز بیمارستان های ابن سینای دلفان، امام خمینی سلسله، شهدای عشایر خرم آباد، امام خمینی کوهدشت، شهدای هفتم تیر دورود، شهید ولیان الیگودرز، امام خمینی پلدختر، امام علی ازنا و امام خمینی دوره نیاز شدید این مراکز درمانی به تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی در حوزه پرستاری محسوس است.

وی بیان کرد: اعتبار کمک هزینه دارویی به بیماران صعب العلاج و بی بضاعت لرستان، تجهیز بیمارستان های استان، ایجاد رشته های دستیاری زنان و دکتری تخصصی علوم تشریحی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مجوز پرداخت و کمک هزینه تجهیزات دارویی مبارزه با بیماری کرونا در استان باید در دستور کار قرار گیرد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند