سرمربی سرشناس جام‌جهانی قطر، سرطان دارد

0

لوئیز فن‌خال سرمربی پیشین تیم‌های بارسلونا و منچستریونایتد و سرمربی حال حاضر تیم ملی فوتبال هلند اعلام کرد به سرطان پروستات مبتلا شده و در حال مبارزه با این بیماری است اما قصدی برای کناره‌گیری از سمت سرمربیگری هلند ندارد، تیمی که آن را به جام جهانی 2022 قطر رسانده است.

فن‌خال 70 سال شب گذشته (یکشنبه) در یک برنامه تلویزیونی هلند گفت: این چهارمین دوره حضور من در تیم ملی هلند  (یک دوره‌اش سرمربی تیم زیر 20 سال هلند بوده است) به عنوان سرمربی است و در هر دوره عصر یا شب به بیمارستان می‌رفتم، بدون اینکه بازیکنانم بدانند. آنها هنوز آن گونه‌های سرخ رنگ من را می‌بینند و با خود می‌گویند که “این چه آدم سالمی است.” خب، البته که من اینطور نیستم.

وی افزود: فکر می‌کنم نباید بیماری‌تان رابه افرادی که با آنها کار می‌کنید، بگویید، چون ممکن است بر انتخاب‌ها یا قاطعیت آنها یا هر چیز دیگری تأثیر بگذارد. من فکر می‌کردم که آنها نباید چیزی از بیماری من بدانند. ببینید، شما در اثر سرطان پروستات نمی‌میرید، حداقل حدود 90 درصد از افراد بر اثر این بیماری جان‌شان را از دست نمی‌دهند، این بیماری‌های زمینه‌ای هستند که شما را می‌کشند. من شکل پرخاشگر داشتم. 25 بار تحت ﭘﺮﺗﻮدرماﻧﯽ قرار گرفته‌ام. سپس در چنین شرایطی باید چیزهای زیادی را مدیریت کنید و به زندگی‌تان بپردازید.

سرمربی تیم ملی هلند که درمانش را از سال 2021 آغاز کرده است، صحبت‌های خود را با تشکر از کادر درمان بیمارستانی که در آن مورد درمان قرار گرفته، اینطور ادامه داد: من درمان ممتازی داشتم. از در ورودی پشتی به من اجازه ورود به بیمارستان داده شد. اگر مجبور بودم منتظر بمانم، آنها فوراً مرا در اتاق دیگری بستری می‌کردند و برخورد عالی با من انجام شد. آنها همچنین چیزی از بیماری من به کسی نگفتند که این رفتار هوشمندانه‌ای است.

هلند در گروه A جام جهانی 2022 با تیم‌های قطر، اکوادور و سنگال همگروه است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند