سد “کمندان” سیل ناشی از بارش‌های اخیر ازنا را کنترل کرد

0

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: وجود سد “کمندان” در این شهرستان سیلاب اخیر در منطقه را کنترل کرد تا در پایین دست سد هیچگونه خسارتی نداشته باشیم.

وابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان “داریوش حسن نژاد” اظهار داشت: بدلیل بارش یکشنبه شب در بالا دست سد کمندان دهانه آبگیر آب شرب شهرهای ازنا و الیگودرز بسته شد و خساراتی به تصفیه خانه های الیگودرز و ازنا و مزرعه پرورش ماهی وارد شد ولی خوشبختانه در پایین دست سد هیچگونه خسارتی نداشتیم.

به گفته وی سیلاب با دبی حدود ۴۰ تا ۵۰ متر مکعب در ثانیه با توجه به شیب منطقه و سرعت بالا ، حجم رسوبات زیادی را با خود حمل کرده بود و با قطع شدن درختان دریچه های آبگیر تصفیه خانه های الیگودرز و ازنا بسته شده بودند.

حسن نژاد افزود: حجم آب سیلاب در پشت سد کمندان متوقف و کنترل شد و اکنون کارکنان شرکت آب منطقه ای در منطقه حاضر بوده و تجهیزات و امکانات پیمانکار را به منطقه اعزام و مشغول بازگشایی دریچه های آبگیر هستند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان ادامه داد: بدلیل بالا بودن حجم رسوبات رودخانه و کدورت آب، در حال حاضر امکان انتقال آب به داخل شبکه آب شرب ازنا و الیگودرز وجود نداشته و به محض کاهش کدورت، دریچه ها باز و آب به تصفیه خانه فرستاده خواهد شد.
حسن نژاد افزود: متاسفانه بر اثر سیلاب ایستگاه هیدرومتری شرکت هم دچار آسیب و خسارت شده و کار بازسازی و لایروبی رودخانه در دستور کار قرار دارد.

/.انتهای پیام

منبع ایرنا
نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند