سخنی با دو متهم اخیر در لرستان؛ با مردم شفاف و صادق باشید!

1

به گزارش امید لرستان، چند روزی از انتشار خبر احضار و دستگیری حمید رشیدی رئیس حزب اعتدال و مشاور سابق استاندار و  شهرام ملکی مدیرکل اسبق راه و شهرسازی لرستان به اتهام تصرف عدوانی باغ فلاحت مرکز تحقیقات کشاورزی و سوء استفاده مالی و اداری می‌گذرد.

هر چند شنیدن خبر فساد همیشه آزار‌دهنده است، اما آنچه که می‌تواند جلوی آسیب بیشتر به اذهان مردم را بگیرد، اطلاع‌رسانی درست و به موقع نهاد‌های قضایی و هم‌چنین شفافیت و صداقت افرادی است که متهم به فساد شده‌اند. چرا که امام علی ع فرمود: “النجاه فی الصدق.”

با توجه به اینکه خبرها حاکی از احضار این آقایان به قوه قضا و بلافاصله آزادی با قید وثیقه است، نه تنها شاهد شفافیت و صداقت از سمت متهمین نبودیم، بلکه بعد از انتشار اخبار اولیه، سعی‌شان بر غبارآلود کردن فضا از طریق انتشار فیلم‌های تصنعی از محل کارشان کاملا مشهود بود. حتی در این راه توانستند عده‌ای از رسانه‌ها را هم با خودشان همراه کنند!

از این رو پایگاه خبری امید لرستان پیرامون این مسأله چند سوال مطرح می‌کند که امید می‌رود آقایان متهم به جای فراکنی، پاسخی درخور به این سوالات ارائه دهند.

1-  چرا به جای شفافیت و صداقت در عمل و گفتار، سعی داشته‌اید حواس مردم را از موضوع اصلی پرت کنید؟ آن هم با انتشار کلیپ سی ثانیه‌ای…!

2-  چرا از ابتدای انتشار خبر به جای ارائه توضیحات مبسوط و روشن پیرامون موضوع، به انتشار تصویر یک سند مالکیت که صحتش برای رسانه‌ها و افکار عمومی روشن نیست، بسنده کردید؟ آیا بهتر نبود از همان اول کار با شفافیت و صداقت، خود را از اتهاماتی که مطرح شد، مبرا می‌ساختید؟!

3- اگر از بی‌گناهی خود مطمئن هستید، چرا تعدادی از رسانه‌های مطالبه‌گر استان را مورد هجمه قرار داده‌اید؟!
آنکه از حساب پاک است، از محاسبه چه باک است!؟

4- نحوه واگذاری زمین باغ فلاحت به آقای حمید رشیدی چگونه صورت گرفته است؟ آیا در شرایط قانونی و رعایت عدالت و قیمت کارشناسی به همراه مزایده اصولی، واگذاری صورت گرفته است؟

5- در صورت رعایت موارد سوال 4، اصولا عدله واگذاری این زمین جهت تبدیل به موسسه آموزشی خصوصی چه بوده است؟

 

امیدواریم افراد یاد شده برای افکار عمومی احترام قائل باشد و صداقت و شفافیت را به جای بیشتر تاریک کردن فضا برگزیند.

/.انتهای پیام

1 نظر
  1. admin@omid می گوید

    چرا کسی نیست دم افراد فاسد رو بگیره؟؟؟

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند