مجتمع دوقلو از عرش تا زمین سوخته

سایت هزار میلیاردی خرم آباد چرا تبدیل به یک زباله دانی شد/ابتذال عمرانی با شوی ادامه دار جرثقیل ها ادامه دارد

0

مجتمع بزرگ تجاری مسکونی کیو بعد از گذشت نزدیک به ۸ سال دارای کمترین پیشرفت فیزیکی است و پروژه ای که قرار بود ۳ ساله افتتاح شود اما فقط ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش امید لرستان، سالهاست که بهترین چشم انداز و ویوی شهر خرم آباد در انحصار و تصرف چند عدد جرثقیل زمخت است.جرثقیل هایی که قرار بود زمینی را از فرش به عرش برسانند اما این غول ها سالهاست که برای نابودی قیمتی ترین سایت تاریخ لرستان دور افتخار گرفته اند و زمین و زمان را به هم دوخته اند تا یک پروژه پس از گذشت 8 سال، آب از آب در آن تکان نخورد.

ابتدای احداث این پروژه مسئولان لرستانی بادی به غبغب می انداختند و در پشت تریبون ها خود را حلقه وصل سرمایه گذار اعلام می کردند و تلاش ها و نفوذ خود را عامل تعریف پروژه بازار محور در کنار دریاچه کیو اعلام می کردند، اما دیگر دوران تفاخر به پروژه برج های دوقلو تمام شده و کمتر مسئولی پیدا می شود که دیگر نام و نشانی از این طرح خاکستر نشین بگیرد چرا که محصول طرح پوستر محور هم اکنون یک خرابه و ویرانه بیش نیست.

پایگاه خبری امید لرستان در یک گزارش مبسوط به جزئیات قرارداد و حواشی احداث برج های دو قلو با عنوان مجتمع تجاری مسکونی دو قلوی کیو مولود نارس دولت تدبیر در لرستان پرداخته است و در این مورد بیش از این قلم فرسایی نمی کنیم. مسئله ای که در مورد احداث برج های دو قلوی کیو حائز اهمیت است این موضوع می باشد که سایت مورد احداث مجموعه در یکی از بهترین نقاط شهر قرار دارد و نه یک جای پرت، و هر روز جلوی دیدگان شهروندان خرم آبادی است و طرحی به این مهمی که یکی از اهداف مهم احداث آن تمرکز زدایی از بازار قدیمی خرم آباد به جهت بهبود شاخص های اقتصادی و اجتماعی بود خود تبدیل به معضلی عمرانی شده است.

خرم آباد یک شهر تارعنکوبتی است و بیشتر مراکز خرید آن در یک نقطه از شهر قرار دارد که این موضوع سبب ترافیک پرحجم شده و ساخت پروژه بازار محور برج های دوقلو می توانست این قفل ترافیکی را بشکند و مرکز لرستان را از این وضعیت تک هسته ای تجاری نجات دهد.

هر یک روز احداث زودتر پروژه بازار محور بازار کیو، برابر بود با ارتقای بسیاری از شاخصه های زندگی شهرنشینی ؛ اما متاسفانه با گذشت نزدیک به 8 سال از شروع طرح، پروژه فقط 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در حالی که قرار بود مجمتمع تجاری مسکونی در مدت 36 ماه ساخته شود.

مسئولان استان و شهرستان باید هر چه زودتر این وضعیت مبتذل عمرانی را خاتمه دهند و مشخص کنند که تا به کی باید شهروندان خرم آبادی این نمای خراشیده به خاک نشسته را تحمل کنند حال اینکه طبق بعضی برآوردها زمین 17 هزار متری مجموعه ارزشی نزدیک به هزار میلیارد تومان دارد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند