سال آینده حجاج از طریق فرودگاه خرم آباد به حج اعزام می شوند

0

استاندار لرستان در جلسه با دست اندرکاران حج و زیارت استان گفت: در سال آینده با قول هایی که سازمان حج و زیارت کشور و سازمان هواپیمایی کشوری داده‌اند با تمهید شرایط، حجاج لرستانی را در فرودگاه خرم‌آباد بدرقه خواهیم کرد.


فرهاد زیویار
 در سالروز آزادی خرمشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تبریک دهه کرامت اظهار داشت: به یمن این ایام امروز در جلسه ای در خدمت کارگزاران و دست‌اندرکاران مدیریت حج استان بودیم که گزارشی از طرف مدیر حج و اوقاف استان ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه امسال از استان لرستان تعداد ۹ کاروان عازم بیت الله الحرام و مناسک حج هستند، افزود: در سفر حج تمتع، مسوولیت و ماموریت دست‌اندرکاران بسیار سنگین است و بخش های مختلفی از جمله کلاس های آموزشی، تمهید و تدارکات و انجام راهنمایی هایی است که دست‌اندرکاران برای حجاج باید انجام دهند.

استاندار لرستان تصریح کرد: حج و زیارت خانه خدا یکی از فرایض دینی ماست که برای زائر یک بار واجب است اما برای دست‌اندرکاران صرف نظر از خدمتی که به زوار انجام می دهند زیارت و توفیق مضاعف است.

زیویار با بیان اینکه ماموریت سازمان حج و زیارت سخت و پیچیده است، تصربح کرد: همه سلسله مراتب در کنار هم قرار می‌گیرند تا این واجب شرعی به نتیجه برسد و در این زمینه حقوقی علاوه بر ماموریت اداری بر گردنِ همه ما است .

وی افزود: کارهایی مثل انتقال تجربیات و اطلاعات لازم به حجاج، آموزش آداب و مناسک حج، برگزاری کلاس های آموزشی، رفع شبهات قبل از تشرف و در حین انجام زیارت از جمله اموری است که بر عهده سازمان حج و زیارت است.

زیویار با بیان اینکه در سفر حج به عنوان یک اجتماع عظیم دینی، مبادلات فرهنگی انجام می پذیرد، اظهار کرد: آموزش رفتارهای فردی و اجتماعی در سفر حج کار بزرگی است و ما صرفاً مسوول انجام تدارکات و تامین رفاه حجاج نیستیم و باید در زمینه ارتقای شان و منزلت حجاج تلاش کنیم.

استاندار لرستان افزود: با این که چند سالی بود حج و زیارت دچار محدودیت یا وقفه شده بود اما امسال وضعیت آن در شرایط مناسب قرار گرفته است و با برنامه ریزی های انجام شده این مشکلات به کمترین حد خود رسیده و بنا داریم با حمایت های لازم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که این مشکلات در سال آینده به حداقل برسد./قدس آنلاین

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند