زنده‌گیری و حمل و نقل سمندر لرستانی ممنوع

0

سید امین قاسمی در حاشیه جلسه کمیته طبیعت‌گردی استان با موضوع ممنوعیت زنده‌گیری و حمل‌ونقل سمندر کوهستانی لرستان که با حضور کارشناسان محیط زیست و گردشگری استان برگزار شد، گفت: در این جلسه کارشناسان حفاظت محیط زیست و گردشگری استان بر حفظ و نگهداری از گونه‌ی نادر و منحصر‌‌به فرد سمندر کوهستانی لرستان تاکید کردند و زنده‌گیری و حمل و نقل این گونه جانوری را ممنوع کردند.

وی، افزود: همچنین ایجاد منطقه حفاظت شده شاداب‌کوه و زیستگاه سمندر کوهستانی لرستان به عنوان منطقه حفاظت شده برای این‌گونه جانوری در معرض انقراض مطرح شد.

او در خصوص اهداف این کمیته، تشریح کرد: به موجب این جلسه اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان به عنوان دبیر کمیته طبیعت‌گردی استان انتخاب شد و مقرر شد این دستگاه از ورود تورهای گردشگری در ماه‌های اسفند و فروردین به محدوده زیستگاهی حفاظت شده سمندر کوهستانی لرستان جلوگیری کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان تاکید کرد: همچنین از طریق کمیته طبیعت‌گردی استان ممنوعیت زنده‌گیری سمندر کوهستانی، عدم تخریب و آلوده کردن سراب‌ها، چشمه سارهای زیستگاهی و نیز ممانعت از هر گونه حمل‌و‌نقل و قاچاق گونه مذکور را به تمامی دفاتر گردشگری ابلاغ خواهیم کرد.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند