رویارویی جنگنده آمریکایی با جنگنده‌های روسیه بر فراز مدیترانه در روزهای اخیر

0

شبکه خبری سی ان ان آمریکا به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که یک جنگنده نیروی دریایی آمریکا در روز یکشنبه رویارویی نزدیک با چند جنگنده روسیه بر فراز دریای مدیترانه داشته است.

شبکه خبری سی ان ان  گزارش داد که گزارش اولیه حاکی از آن است که پس از این رویارویی، یک برخورد دیگر بین جنگنده های آمریکایی و روسی صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، چند تن از مقامات آمریکایی اعلام کردند که تصاویر این حادثه وجود دارد. دولت جو بایدن هنوز علنی اطلاعاتی در این مورد منتشر نکرده است.

به نوشته میلیتاری تایمز، حدود ۶ هزار نیرو از آمریکا به اروپا گسیل شده است که تقریبا همه آنها نیروهای لشگر ۸۲ هوابرد ارتش آمریکا  هستند. آنها از سوی مجموعه ای از هواپیماهای نظامی و واکنش سریع پشتیبانی می شوند که می توانند به سرعت فضای هوایی لازم را برای آغاز هر گونه عملیات رزمی از هر نقطه ای فراهم کنند.

جنگنده های جت آمریکایی که در اماکن دیگری در قاره اروپا مستقر هستند به سمت شرق این کشور گسیل شده اند.

فرماندهی شاخه اروپای ارتش آمریکا به تازگی گفت:  این نیروها آموزش دیده و برای ماموریت های مختلفی برای بازدارندگی و تضمین دفاع از متحدان و شرکای اروپایی تجهیز شده اند.

پیش از این، خبرگزاری اسپوتنیک  اعلام کرد وزارت دفاع روسیه از شناسایی یک زیردریایی آمریکا در نزدیکی منطقه کوریل در آب‌های سرزمینی این کشور خبر داده بود.

کاپیتان کایل رینز یک سخنگوی ارتش آمریکا در واکنش در بیانیه ای اعلام کرد ادعاهای روسیه در مورد عملیات ما در آبهای سرزمینی این کشور صحت ندارد.

فضاسازی اخیر غرب نشان می دهد که آمریکا و متحدانش به شدت تلاش می کنند از فرصت ایجاد شده در مورد تنش مسکو- کی‌یف نهایت استفاده را برای تضعیف روسیه و تنزل دادن اعتبار و جایگاه مسکو در جامعه جهانی با جنگ روانی کنند.

آنچه عیان تر شده، عدم تصمیم روسیه به جنگ و آرام شدن اوضاع و برعکس قصد آمریکا و متحدانش برای ملتهب نشان دادن شرایط است.

مسکو بارها اعلام کرده است که قصدی برای حمله نظامی به اوکراین ندارد و درصدد دریافت تضمین‌های امنیتی است که مانع از توسعه ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا (ناتو) می‌شود.

منبع: ایرنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند