راهی جز خروج نداشتیم؛ شهرداری کم‌کاری کرده است

جوابیه شرکت معین کوثر به پایگاه خبری امیدلرستان:

0

درپی مطلبی که امیدلرستان در خصوص پروژه ناتمام برج‌های دوقلوی افلاک منتشر کرد، شرکت معین کوثر به‌عنوان سرمایه‌گذار و سازنده این پروژه، جوابیه‌ای به این پایگاه خبری ارسال کرده است.


جوابیه شرکت معین کوثر به شرح زیر است:
پروژه برج‌های دوقلوی کیو طی قرارداد مشارکت در ساخت فی‌مابین “شهرداری خرم آباد” بعنوان مالک زمین و “گروه سرمایه‌گذاری عمران و ساختمان معین کوثر” بعنوان شریک سرمایه‌گذار و سازنده در سال 1393 تعریف گردید و شرکت معین کوثر با جدیت تمام عملیات اجرایی پروژه را آغاز نمود. این پروژه در سالهای ابتدایی روند پیشرفت پر سرعتی داشت بطوری‌که علیرغم مشکلات ناشی از ویژگی‌های زمین شناختی و سطح آب‌های زیرزمینی منطقه، حدود 4000 متر مربع شمع‌کوبی جهت اجرای فونداسیون و پس از آن اجرای اسکلت بلافاصله پس از عقد قرارداد انجام شد. اما زمانیکه شهرداری باید طبق مفاد قرارداد فی‌مابین نسبت به انتقال سهم از عرصه اقدام می‌کرد، از انجام آن سر باز زد و همین موضوع سرآغاز اختلافات و منشاء بی انگیزگی سرمایه‌گذار جهت ادامه کار شد.
علیرغم تمام این بی مهری‌ها و در سایه غفلت شهرداری از درک نقش سرمایه‌گذاران در عمران و آبادانی شهر، گروه معین کوثر در راستای رفع دغدغه به حق مردم شریف خرم آباد، بیش از تعهدات خود در قرارداد عمل نمود و با پذیرش ریسک بالای سرمایه‌گذاری در پروژه‌ای با سابقه بدعهدی از سوی شریک (شهرداری)، تا سال 1397بیش از 120 میلیارد تومان از منابع و امکانات خود را در پروژه برج‌های دوقلوی کیو هزینه نمود که متاسفانه در شرایط بلاتکلیفی تحمیل شده از سوی شهرداری، هم میلیاردها تومان منابع مالی‌اش به خطر افتاد و هم اعتبار حرفه‌ای‌اش و عملاً راهی جز خروج از پروژه برای گروه معین کوثر باقی نماند.
پ ن 1 : اصولاً سرمایه‌گذاران زمانی از پروژه‌ای خارج می‌شوند که کارد به استخوان رسیده باشد و هیچ راه‌حلی برای ادامه همکاری وجود نداشته باشد؛ چرا که هم بابت هزینه اولیه و خواب سرمایه متضرر شده‌اند و هم خارج‌شدن از پروژه هزینه‌های خاص خود را دارد. بنابراین وقتی کار به اینجا می رسد، هیچ سرمایه‌گذاری در شرایط خروج از پروژه حاضر به ریسک سرمایه‌گذاری مجدد در استان نیست. اما گروه معین کوثر در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و کمک به آبادانی استان، به درخواست مسئولین استانی پذیرفته است کل سرمایه‌اش را از استان خارج ننماید و در بخش‌های اقتصادی دیگر استان لرستان سرمایه‌گذاری کند.
پ ن 2 : پروژه برج‌های دوقلوی کیو برای سالهای متمادی و در دوره مدیران سابق به دلیل اختلاف میان طرفین قرارداد نیمه کاره مانده بود و تبدیل به یک معضل شهری شده بود و ما به سهم خود ازین بابت همیشه عذرخواه مردم شریف خرم آباد بودیم و هستیم. اما با توجه به اینکه تمام مسیرها و پیشنهادات برای ادامه پروژه به در بسته خورد، لذا چنانچه در این دوره مدیریتی نیز پیگیری جدی بعمل نمی‌آمد، پروژه برای سالهای آینده نیز به همین شکل باقی می‌ماند و به نتیجه نمی‌رسید. اما با عزم جدی و همت همه جانبه، خوشبختانه در این دوره تعیین تکلیف شد و طرفین تصمیم گرفتند پروژه به شهرداری واگذار شود تا شهرداری بعنوان نهاد تصمیم‌گیرنده راساً با لحاظ صرفه و صلاح شهر و مردم اقدام نماید.
پ ن 3 : اساس کار مهندسی و فعالیت‌های ساختمانی، بر مبنای محاسبات دقیق و مطالعات امکانسنجی طبق فرمولی با لحاظ قیمت منطقه‌ای و تورم و نوسانات کل کشور شکل می گیرد که توسط متخصصین فنی و مهندسی بر اساس واقعیات و با پشتوانه علمی و فنی محاسبه می‌شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند