رئیس جمهور مهمترین برنامه‌های دولت برای توسعه لرستان را اعلام کرد

0

دیدار رئیس جمهور در دیدار با نخبگان، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم به بیان مهمترین برنامه های دولت برای کاهش بیکاری و توسعه لرستان و توجه به دغدغه‌های آبی مردم این استان پرداخت و گفت: هر مدیری که کارآمدی داشته باید از وی استفاده شود اما از بانیان وضع موجود نباید استفاده شود.

به گزارش امید لرستان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در جلسه دیدار با نخبگان، علما، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم، اظهار کرد: توفیقی است که در جمع فرهیختگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان قرار گرفتم، نکات مهم و قابل استفاده‌ای در این جلسه عنوان شد. برای من بسیار دلنشین است در اجتماعات مردمی حضور پیدا کنم.

وی خاطرنشان کرد: مردم متدین مخلص ولایتمدار و مومن در ۸ سال دفاع مقدس پشتوانه انقلاب بودند، گواه جانبازان و ایثارگرانی است که سند افتخار استان هستند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: وجود صفای باطن مردمان لر و وجود فرهیختگان و علمای برجسته استان همچون آیت‌الله بروجردی و آیت‌الله کمالوند و آیت‌الله طاهری خرم‌آبادی؛ از همه مهمتر این مفاخری که پای ارمان‌های نظام ایستادند یعنی خانواده‌های معظم شهدا.

آیت‌الله رئیسی به وجود ۱۲ میلیارد مترمکعب آب استان اشاره و آن را عدد بزرگی خواند و گفت: اگر نتوانیم از این ظرفیت درست نتوانستیم بهره‌برداری کنیم به دلایل مختلفی بر می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: باید یک بازنگری در نحوه بهره‌برداری از امکانات استان شود، این بازنگاه در تحول شناخت نگاه، نوع فرایندها و تحول در نهادها ایجاد شود. باید وضع موجود را ببینیم، و حتما با توجه به زیرساخت‌ها این تحول امکان پذیر است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی مردم لرستان را رنج می‌دهد، افزود: در تحول شرایط باید از همه کمک بگیریم که به کمک دولت نهادها و دست‌اندرکاران در حوزه مختلف یک کار متفاوتی را رقم بزنیم.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه این تحول نیازمند اراده جدی است، گفت: وضعیت استان باید متحول شود، زیرساخت‌ها که وجود دارد و همه به ویژه دولتمردان باید پای این تحول بایستند.

وی به اشاره به مسائل آبی در لرستان، عنوان کرد: آب شرب، صنعت و کشاورزی تامین باید شود، به استاندار لرستان گفته می‌شود که عملیات اجرایی سد معشوره را حتما و سریعا آغاز کنید  مطالعات آن انجام شده و ضرورت آن عنوان شده، بودجه و اعتبارات در سنوات گذاشته شود.

رئیس جمهور در مورد منابع سنگی استان لرستان نیز اظهار داشت: باید نسبت به ذخایر ارزشمند ضمن مطالعات پژوهشی، اقداماتی در زمینه صنعت سنگ انجام شده و نباید خام‌فروشی انجام گردد، پژوهشکده‌ای در این زمینه مورد نیاز است.

وی در ادامه راه‌اندازی صنایع نیمه‌تعطیل استان را اولویت دولت خواند و افزود: صنایع نیمه تعطیل کارش باید شروع شود، گردشگری استان ظرفیت بالایی در استان دارد که نیازمند بهره‌برداری است و با سرمایه‌گذاری می‌تواند موجب توسعه استان شود.

آیت الله رئیسی توسعه کشاورزی گلخانه‌ای را از مصوبات سفر عنوان و تصریح کرد: توسعه این مهم برای کشاورزی استان و مدیریت آب موثر است.

وی یادآور شد: صنایع تبدیلی موضوع مهم در بسیاری از استان‌ها است و مقدماتی در این زمینه انجام شده که یکی از استان‌های مطرح در این زمینه لرستان خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: بیکاری لرستان با وجود امکانات بالا من را بسیار رنج می‌دهد. باید این وضعیت متحول شود، استاندار جلساتی را با مدیران برگزار و کارهای کوتاه، میان و بلندمدت باید اجرایی شود.

وی عنوان کرد: هر مدیری که کارآمدی داشته باید از وی استفاده شود اما از بانیان وضع موجود نباید استفاده شود.

فارس

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند