در اداره ورزش و جوانان لرستان چه خبر است/استعفا، تبعید و تنزل نیروهای انقلابی ره آورد یک ارگان برای پیشرفت ورزش استان

0

مدت هاست که خبرهای خوبی از اداره کل ورزش و جوانان لرستان به گوش نمی رسد و جای دارد که مسئولان نظارتی یکبار برای همیشه به این وضع اسف بار خاتمه دهند

به گزارش امید لرستان، همچنان که می دانیم امروزه نقش و اثرگذاری منابع انسانی به عنوان یکی از ارکان و ملزومات توسعه پایدار به رسمیت شناخته شده است. بنابراین هرچه بخش منابع انسانی یک حوزه با رشد و توسعه یافتگی همراه باشد می توان شاهد رشد و پیشرفت در تمام ابعاد و بخش های آن حوزه بود .

متاسفانه تعداد قابل توجهی از کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان به دلیل عدم اعمال شایسته گزینی که نتیجه آن  ورود و مداخله نمایندگان مجلس در انتصابات این دستگاه می باشد از آنچه استحقاق آن را داشته‌اند دور نگهداشته شده‌ و نتوانسته ‌اند در جایگاه واقعی خود که انگیزه خدمت رسانی به جوانان برومند استان محروم لرستان را در آنان مضاعف خواهد کرد استقرار یابند .

مادامی که چنین رویه نامبارکی در برخی از ادارات لرستان همچون ورزش و جوانان حاکم و پا برجاست و منافع حزبی و گروهی بر مصالح سازمانی و عمومی رجحان و برتری دارد باید شاهد تبعات و پیامدهای ناگواری همچون غیبت های مکرر، جابجایی و استعفای کارکنان زحمت کش این اداره بود.

برای نمونه آقای دکتر مهدی سلیمانی که در زمره نیروهای کیفی و متخصص سازمان اداری خود در این دستگاه بوده و از دانشجویان ممتاز دانشگاه تهران در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری جامعه شناسی است به دلیل عدم به کارگیری مطلوب نیروی انسانی متناسب با توانمندی های علمی و تخصصی آنان که ریشه آن را باید در دخالت سیاسیون در انتصابات خارج از ضوابط این اداره کل جستجو نمود استعفای خود را اعلام و برای همیشه این دستگاه را ترک نمود .

انشقاق و دو دستگی در بین کارکنان ،متشنج شدن فضای اداری و خارج شدن امور از مسیر اجرایی خود نتیجه سوء عملکرد در حوزه منابع انسانی اداره کل ورزش و جوانان استان است .

برخوردهای سلبی ، تخریبی و حذفی این دستگاه تا بدانجا تسری یافته است که اداره  ورزش و جوانان شهرستان خرم آباد به جای آن که بازوی اجرایی این دستگاه برای ارائه خدمت  به جامعه جوان این شهرستان باشد عملا به محلی برای تبعید و تنزل پست نیروهای مستعد و پر توان تبدیل شده است به طوری که در حال حاضر این اداره از چرخه خدمت‌رسانی به مخاطبان جوان خود حذف و به تبعید گاه اشتهار یافته است.

عدم اعمال مدیریت منابع انسانی صحیح از سوی اداره ورزش و جوانان این جمله رئیس محترم جمهور را در اذهان تداعی می کند که « از بانیان وضع موجود نباید در کارها استفاده شود  » . بنابراین نباید اجازه داد که افرادی که از تجربه ، تخصص و توانمندی برخوردار نمی باشند از خدمت رسانی متعهدانه و مجدانه محروم باقی بمانند و آنانی که به واسطه حمایت های غیر منصفانه و نامناسب برخی از ارکان قدرت  صاحب پست و منصبی شده اند نباید در جایگاهی باشند که حق ایشان نیست .

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند