فعلا کمبود امکانات نداریم/ از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند + فیلم

0

عباس آزادی در گفتگو با خبرنگار امید لرستان اظهار داشت: با توجه به احساس نیاز پیرامون امکان گسترش بیماری کرونا در استان، به فوریت در بیمارستان بخش کرونا را که خود شامل دو بخش بود جدا کردیم.

وی عنوان کرد: با توجه به گستردگی بیماری و افزایش تعداد بیماران، با هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جلسه ای گذاشتیم و بیمارستان شهدای عشایر را به عنوان بیمارستان بیماران کرونایی انتخاب و تمام بخش های بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرد.

رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد ادامه داد: در این مدتی که بیماری در کشور شیوع پیدا کرده، اوایل حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ بیمار داشتیم اما در حال حاضر با توجه به اینکه تعداد مراجعه بیماران به بیمارستان کم شده، ۱۰۰ تا ۱۲۰ بیمار مشکوک را ما در بیمارستان پذیرش کردیم و به آنها خدمات درمانی می‌دهیم.

آزادی تصریح کرد: پیشنهاد دادیم که آزمایش پی سی آر را در استان انجام دهیم که خوشبختانه از طرف مسئولین دانشگاه مورد قبول قرار گرفت و معاونت تحقیقات امکانات را فراهم کردند و نمونه ها را آنجا ارسال کردیم؛ اگرچه الان نمونه هایی که آزمایش می شوند حدود ۳۰ تا ۴۰ عدد در روز می باشد اما انتظار داریم با افزایش تعداد پرسنل و افزایش تعداد شیفت این تعداد به بالاتر برسد.

وی افزود: به همین دلیل با توجه به حجم نمونه های زیادی که از استان برای این آزمایشگاه ارسال می شود، پاسخگویی موارد با سه تا چهار روز تاخیر صورت می گیرد.

رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد با بیان اینکه ممکن است صد در صد منفی بودن این تست رد کننده بیماری کویید ۱۹ نباشد، خاطرنشان کرد: امکان دارد درصدی موارد منفی کاذب داشته باشد.

آزادی یادآور شد: درمان ما بر اساس علائم بالینی و یافته‌هایی که در گرافی و سیتی اسکن می بینیم، انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تقریبا تمام قسمت‌های کشور در شرایط بحران بوده و تقاضای بسیار زیادی برای دریافت لباس و ماسک و خدمات و تجهیزات پزشکی وجود دارد، عنوان کرد: سی تی اسکن بیمارستان ما نیز دستگاهی است که عمر آن ۱۰ سال است، تیوپ نیز یک وسیله ای است که مصرفی بوده و می تواند تعداد محدودی سی تی اسکن را انجام دهد.

رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد ادامه داد: به همین دلیل مکاتباتی با شرکت‌های پشتیبان سی تی اسکن انجام دادیم و قرار بود تیوپ نو از خارج از کشور برای ما وارد شود که به خاطر محدودیت های رفت و آمد هواپیمایی، با شرکت‌های داخلی صحبت کرده‌ایم و قول دادند تا پنجشنبه در اختیار بیمارستان قرار بگیرد که بتوانیم سی تی اسکن را راه اندازی کنیم.

آزادی تصریح کرد: می‌توانم بگویم ما یک وضعیت استیبل داریم و تا یک هفته آینده در زمینه اقلامی که کمبود موجود است مشکلی نخواهیم داشت.

وی افزود: از همینجا از مسئولین وزارت و یا از نهادهای خیریه که بیرون از مجموعه وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند انتظار داریم که به میدان آمده و به همکاران ما در وزارت بهداشت کمک کنند.

رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد بر لزوم کم کردن زنجیره انتقال تاکید کرد و گفت: می‌توانیم با ماندن در خانه و عدم حضور در اجتماعات و رعایت نکات بهداشتی که همکاران ما در قسمت بهداشت و درمان به سمع و نظر مردم خوبمان می رسانند، این بیماری را کنترل کنیم.

آزادی یادآور شد: ما فرصت برای مسافرت کردن و فرصت برای خرید کردن زیاد داریم ولی خدایی نکرده اگر در اثر این بیماری عزیزی را از دست بدهیم دیگر قابل جبران نخواهد بود و این فرصت برای ما تکرار نخواهد شد.

 

فیلم کامل مصاحبه را می توانید در اینجا ببینید:

[aparat id=”N5juz”]

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند