معاون هنری سینمایی حفظ آثار دفاع مقدس لرستان خبر داد؛

درخشش هنرمندان لرستانی در پنجمین دوره جشنواره ملی «فانوس»

0

معاون هنری سینمایی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره هنرمندان لرستانی موفق به کسب چهار مقام شدند، گفت: «مرتضی آرین» در بخش آثار حجمی، با اثر مرتبط با «شهید محمد جندقیان» موفق به کسب مقام اول شد.

به گزارش امید لرستان،«محسن مرادی» معاون هنری سینمایی اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، از برگزاری آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری و سینمایی مرتبط با حوزه ایثار و شهادت با عنوان «فانوس» در خراسان رضوی خبر داد و اظهار داشت: این مراسم با حضور سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، «محمد خزایی» معاون سینمایی وزارت ارشاد، سرتیپ دوم پاسدار «یوسفعلی زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، جمعی از فرماندهان یگان‌های نظامی، خانواده معزز شهدا و اصحاب رسانه امروز(چهار شنبه) برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره هنرمندان لرستانی موفق به کسب چهار مقام شدند، افزود: «مرتضی آرین» در بخش آثار حجمی، با اثر مرتبط با «شهید محمد جندقیان» موفق به کسب مقام اول شد.

مرادی با بیان اینکه در بخش سرود «امین رسولی» با سرود «میهن» شایسته تقدیر معرفی شد، ادامه داد: «ناهید گودرزی» در بخش نمایش رادیویی با اثر «بهشت به وقت سقف آسمان» و «امین ابراهیمی» در بخش نمایشنامه نویسی با نمایش «باغ آتش» شایسته تقدیر معرفی شدند.

معاون هنری سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: موضوعات این جشنواره ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس، بیانیه گام دوم انقلاب، استکبار ستیزی و دستاورد‌های دفاع مقدس، جبهه مقاومت و تاثیرپذیری آن از دفاع مقدس، جوانان و پاسداری از ارزش‌ها و دستاورد‌های سال‌های حماسه و ایثار و معرفی الگو‌های عملی و نماد‌های ارزشی دفاع مقدس به جامعه در کلام امامین انقلاب تشکیل بود.

وی افزود: تبیین نقش اقشار، اقوام، مذاهب در دفاع مقدس، معرفی نقش ویژه بانوان، مادران، همسران، خواهران و فرزندان رزمندگان اسلام در معرفی حماسه ایثار و شهادت، معرفی دستاورد‌ها و آثار ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی و بین‌المللی دفاع مقدس، بخش دیگری از موضوعات پنجمین جشنواره ملی فانوس بود.

مرادی تصریح کرد: جشنواره فانوس نیز شامل شهیدان والامقام، جانبازان و آزادگان سرافراز، رزمندگان و ایثارگران، مدافعان وطن، مدافعان حرم، مدافعان سلامت، مجاهدان جهاد و مقاومت اسلامی و خانواده‌های معظم ایثارگران می‌شود.

معاون هنری سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: شرکت کنندگان 100 اثر خود را در قالب‌های مختلف هنر‌های نمایشی، تجسمی، موسیقی و سرود، تلویزیونی و سینمایی، نمایش و پادکست رادیویی و بخش آزاد به دبیرخانه استانی این جشنواره واقع در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ارسال کردند.

وی خاطر نشان کرد: پس از برگزاری مراسم اختتامیه و اهداء هدایا به برگزیدگان استانی،همزمان با هفته دفاع مقدس، آثار برتر جهت رقابت در سطح ملی به دبیرخانه کشوری ارسال می‌شوند

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند